Free zone

16 најдобри шишиња за повеќекратна употреба на вода за да останете хидрирани и да ја зачувате планетата


Сите производи вклучени во Teen Vogue се независно избрани од нашите уредници. Сепак, кога купувате нешто преку нашите малопродажни врски, може да заработиме придружна провизија. Прегрнете ја вашата внатрешна девојка VSCO (или вашата внатрешна Лори од Мали жени) со менување на вашите пластични шишиња за најдобрите шишиња со вода што може да се користат повеќе пати на пазарот. Шишињата со повеќекратна употреба на вода се мала промена, но тие прават голема разлика кога станува збор за одржливоста. Секако, сега сме претежно во затворени простории, така што имаме чаши и чаши што лесно може да се фрлат во машината за миење садови за да се користат повторно (и повторно) секогаш кога ќе се исушиме. Но, некои од најдобрите шишиња со вода што може да се користат повеќепати, служат и како потсетник за да останете хидрирани! Она што е многу потребно е да останете дома цел ден, додека сте премногу инвестирани во наоѓање нови рецепти за готвење, зафатени со сите виртуелни домашни задачи што ве делат над вас или додека сте концентрирани на завршувањето на следната загатка. Чашите можат да направат трик, но кој сака да направи повеќе патувања во кујната кога можеме да имаме шише вода при рака и да бидеме подготвени да ја задоволиме жедта? Точно.


За да ви помогнеме во потрагата по жед, ги заокруживме најдобрите шишиња со вода што може да се користат повеќекратно и кои ќе ви помогнат да бидете хидрирани и да ја спасите планетата истовремено. Плус, некогаш, откако ќе можеме да излеземе надвор, можете лесно да го фрлите вашето шише со вода што може да се користи повеќепати во вашиот торба, ранец или чанта за фитнес и да кажете адиси на пластични шишиња еднаш засекогаш.


REI Co-op Nalgene Шише со широка уста за вода

Ако сакате шише со вода што ќе изгледа симпатично во вашето огледало селфи после тренинг, ова инспирирано од Матис од Реи е она за вас!

Хидро колска стандардна уста шише со вода од 24 мл

Елегантен, лесен и ефикасен; можеме да видиме зошто тинејџерите насекаде го сакаат ова нерѓосувачко шише со вода за крадење.


Шише со вода од не’рѓосувачки челик „Галакси колекција на оток“ – Нептун

Дали знаевте дека покрај тоа што е естетски пријатно шише со вода, С’вел донира и дел од приходите од продажбата на УНИЦЕФ за да помогне во обезбедувањето чиста вода за пиење на децата ширум светот?


bkr стаклено шише со вода

Ова шише со вода што може да се користи повеќепати, е направено од стакло, така што не е малку, ниту е лесно. Можеби ќе потрае некое време да се навикнеш, но, со неговиот заптив и заштитен силиконски ракав, ќе се уверите дека нема да се скрши толку лесно!


Шише que

Музичките фестивали можеби се во мирување до ново известување, но верувајте ми кога ќе ви кажам дека ќе ви треба ова шише со вода откако ќе се вклучат. Бидејќи е склопувачки, лесно може да се смести во вашиот пакувач или ранец, а може да го пополните еднаш кога ќе се најдете во просториите на фестивалот! Вин-вин.

w & p Шише Портер

Ова шише со вода ги проверува сите кутии: Убаво е, лесно се чисти и е бестежинско во споредба со опциите од не’рѓосувачки челик.


ФП движење Шише Клин Канетин

Ако барате да купите некои хеланки од Free People, дефинитивно треба да го додадете и нивното шише со вода во вашата количка. Има прицврстена рачка така што ќе можете да ја носите насекаде, а да не спомнувам, ќе изгледа одлично со вашиот атлетски изглед.

Повеќе може да погледнете на овој линк.

Напиши коментар