Tik Tok

16 производи за убавина одобрени од TikTok што ви требаат сега


Сите производи вклучени во Teen Vogue се независно избрани од нашите уредници. Меѓутоа, кога купувате нешто преку нашите врски за малопродажба, може да заработиме придружна провизија. Досега, ја имате слушнато оваа приказна премногу пати (особено откако беа воведени мерки за социјално дистанцирање): го преземав ТикТок како шега (или, во мојот случај за истражување) и сега не можам да престанам да скролам. Секако, можеби не учествувам активно во безброј предизвици и можеби не се идентификувам како е-девојка или девојка од ВСЦО, но ги гулам видеата под една минута на мојата страница „За тебе“ подолго отколку што некогаш грижа за признавање. Сега, ако ТикТок сè уште ви е странски концепт, дозволете ми да го разградам концептот на страницата „За тебе“ навистина брзо. Во основа е како страницата „Откријте“ на Инстаграм. Откако ќе се најавите на вашата сметка, ТикТок ви ги доставува видеата што се занимаваат со вашите интереси и видот на содржината со која комуницирате. Со неколку хаштагови со повеќе од милијарда прегледи, ТикТок можеби немаше да влијае врз мене да купам ѓердан од школка од пука, но успешно ме убеди дека ми требаат одредени производи за убавина. Точно шеснаесет.

@jasvlogz

Just a little guide for future CeraVe shoppers! 🙂 #skincare #skin #skincareroutine #skincareadvice #clearskin

♬ original sound – jas


Најновите производи? CeraVe’s Renewing SA Cleanser and The Ordinary’s AHA 30% + BHA 2% раствор за пилинг. Колку и да се движи мојата страница „За тебе“, овие (заедно со многу други производи и брендови) продолжуваат да се појавуваат со блескави критики од нивните корисници. Плус, тие се исклучително практични и буџетски. Почнувајќи од 9 долари и претежно под 20 американски долари, јас сум всушност возбуден да ги додадам овие на моите рутини за убавина. И како што продолжувам да го користам TikTok, ќе продолжам да го ажурирам овој напис со други производи кои имаат одлични критики.


Колку пати и да го освежите вашиот FYP, нема CeraVe да избега. Прифатливиот, бренд за нега на кожата во аптеките вршеше кругови на TikTok затоа што, добро, работи. CeraVe постои уште од 2005 година, но неговиот пат да стане вирусен е делумно благодарение на Hyram, сензацијата Youtube и TikTok што ги деконструираат производите за нега на кожата и нивните состојки и им покажува на следбениците правилен начин за нивна примена. Без разлика дали на вашата кожа склона кон акни и треба малку TLC или на вашата сува кожа и е потребна хидратантна крема што нема да ве разочара, CeraVe ве покрива.Ова решение може да направи вашето лице да изгледа како да снимате хорор приказна, но има зголемени критики за „ТикТок“. Корисниците наведуваат дека е одлично за лузни по акни, за вечерниот тон на кожата и за подобрување на текстурата на кожата. Но, најголемата причина зошто се појавува насекаде низ вашиот FYP е затоа што е толку прифатлива! Ако одлучите да полицаете, не правете го тоа само за TikTok и прочитајте како да го користите соодветно. Пилингот е одличен, но во умерени количини. И, важна забелешка: заради неговиот состав AHA 30% + BHA 2%, откако ќе го користите ова, вашата кожа ќе биде чувствителна, затоа бидете сигурни дека секогаш следите SPF!

Иако не страдам од акни, секој месец добивам хормонални мозолчиња, кои се справувам со употреба на Zitsticka и религиозно двојно чистење на лицето со „Потоа те сретнам за чистење дуо“. Сепак, сè уште се чувствувам како да ми треба нешто дополнително за навистина да се справам со нив на време и да не ги земам додека не ги влошам (јас сум експерт за тоа) и оваа лента за чистење од Urban Skin Rx се чини дека е исправена до таа уличка. Наводно е совршен за сите типови на кожа и под 15 американски долари, што друго би очекувале од добитничката марка Акни награда?

@arevceline

Reply to @redhead901 I finally found an affordable sunscreen that works #greenscreen #skincare #sunscreen #homeworkout #mywayorthehighway

♬ original sound – Arevig


До сега треба да знаете дека треба да носите крема за сончање секој ден. Да, дури и ако го поминувате секој ден во затворено. Благодарение на овој вирусен производ на TikTok, нема да имате изговори. Корисниците воодушевуваат дека тоа е совршена формула со мала тежина за вашата дневна рутина. Не остава бела екипа, тој нема мирис и е под 15 долари на Амазон. Ако барате основа за целосна покриеност која сè уште има лесна формула, не барајте повеќе. Без разлика дали имате чувствителна кожа или кожа склона кон акни, можете да дојдете низ ознаката L’Oréal Infallible на TikTok и ќе видите колку добро изгледа на сите. Јас не сум девојка од фондација, но само може да го повлечам чкрапалото со овој производ и да го имам подготвено во секое време кога ќе треба да го победам лицето. Овaa пудра од e.l.f ми привлече внимание веднаш штом еден корисник на TikTok откри дека е Silk Canvas на Tatcha. Мислиш дека можеме да го добиеме истиот мазен, безпорен ефект за половина од цената? Сметај не

Интернационалниот бестселер на Пола Избор е исто така фајв на ТикТок. Влијанието на убавината на TikTok, како што се @whatsonvisface и @skincarebyhyram, постојано радува на овој производ и на Изборот на Пола како целина.

Ако имате мрсна кожа или склона кон акни, проверете дали го додавате ова во вашата рутина до два или три пати неделно (започнете бавно и зголемете ја толеранцијата!) За да видите разлика во изгледот и текстурата.


Дали вашата Т-зона секогаш станува сјајна, но не сакате да ја уништите вашата шминка? Ако вашиот одговор е да, тогаш кажете му збогум на купување на размачкана хартија на големо, бидејќи овој валјак кој апсорбира масла од Revlon е тука за да ви го промени животот. Без да ја уништи вашата шминка, оваа иновативна алатка го апсорбира целиот вишок на маснотија од вашата кожа – и ве спречува да изгледате застаклена крофна!


Погледнете, секогаш сакав печка за лесен печење и ме воодушевуваат тие мини видеа за готвење на Инстаграм, така има смисла дека би сакал мини машина за перење што ќе го направи чистењето на моите нови мешалки за убавина многу полесно – и забавно. Секако, можеби би бил пристрасен за минијатурни предмети, но откако видов толку многу TikToks кои покажуваат колку добро работат, вие се обложувате дека ќе направам место за ова во мојата суета за шминка. И најдобриот дел? Тоа е под 15 американски долари и можете да го најдете во Walmart, Urban Outfitters или Amazon.


Напиши коментар