Free zone

17 стилски идеи за уредување на студентски домови:Декоративна инспирација за живеење во студентските домови

Живеењето во студентски дом е забавно, но да бидеме реални, не е идеално. Просторот е ограничен и навистина мора да се тргнете од вашиот пат за да инвестирате во работи кои не само што изгледаат одлично, туку служат и за некоја цел. Но, тоа не значи дека вашиот простор не може да биде стилски. Едно нешто што го сакаме во врска со декорот на студентски домови е тоа што ви овозможува да ја покажете вашата личност, на ист начин како што правите со вашите облеки од училиште. Закачувајќи ја вашата омилена инспирација за декор на Pinterest е инспириран почеток за избор на декор за студентски домови; сепак, Pinterest исто така може да стане црна дупка и тоа брзо. Не можете да не ве привлекува сè што ќе видите, а следното нешто што знаете дека го нарекувате се откажува, одлучувајќи дека само ќе живеете во гола, студена, студена соба цела година.

Тоа не звучи многу ветувачки, нели? Не грижете се, тука во Тинејџер Вог заокруживме неколку инспирација за декор за вас. Подолу идеите за декор за студентски домови ќе ја направат вашата соба завист на сите на вашиот под. Значи, ако сакате максимално да го искористите вашиот простор без да жртвувате ни педа стил, ви предлагаме да продолжите со лизгање.


Утопија постелнина удобност

Вметнете ја на вашиот студентски кревет нека биде плисен и удобен со навлака за јорган. Ова откритие од 20 долари од Амазон е совршено бидејќи можете да  ја замените навлаката на јорганот кога ќе ви здодее од вашиот сегашен декор за студентски дом.


Модел на навлака

Зборувајќи за навлаки за јоргани, H&M има одлични за помалку од 30 долари. Оваа опција со точки има повеќе бои и сите се подеднакво убави.

Завеса за прозорци 300 ЛЕД ѕвезди

Направете вашата соба да изгледа дополнително пријатна и волшебна со овие висечки самовилски светла.


Перница  флебер тасел

Ако сте повеќе минималисти, но сепак сакате вашата соба да има по некоја боја, инвестирајте во навистина слатки перници, како оваа од Амазон.

Сега куќа од Џонатан Адлер Грејс Лист сет

Не спијте на постелнините. Мислам, спијте на нив, но не заборавајте да проверите дали имаат забавно печатење или шема на бои што ќе се вклопи убаво со остатокот од вашиот декор, наместо само во една боја.


Каскадна фабрика за вештачки папрати

Да се ​​биде мајка од растение на колеџ може да биде грубо, бидејќи студирањето е прилично многу време. Но, Urban Outfitters има одлични опции за вештачко растение. Ако сепак сакате вистински, Амазон има и одлични опции.

Земете цветна подлога за бања

Студенските бањи можат да одат од 0 до 100 брзо. Затоа, проверете дали вашата бања изгледа добро, без разлика што е со овој бањат од Urban Outfitters.

Палма лист отстранлив тапет

Кој измислил тапет што може да се отстрани, заслужува награда. Здраво на крајната надградба на студентскиот дом: Едноставно изберете го вашиот омилен отпечаток и целосно трансформирајте ја вашата соба за неколку минути.

Месинг светилка за посветло опкружување

Факултетот значи седење до доцна во ноќните студиски сесии. Бидете сигурни дека имате пријатна работна ламба што ќе ви помогне кога вашиот цимер дреме.

Мека прекрифка за на софа

Вашиот кревет е совршено подготвен, вие си го подготвивте чајот, па сега можете да започнете со студии. Но,температурата во вашиот студентски дом е на ниво на Антартик. Слатка,топла прекрифка во близина може да го спаси денот и да го направите вашиот кревет да изгледа топло, дури и кога не ви треба дополнителна топлина.

Продолжен кабел

Продолжните кабли се многу неопходни во студентска соба. Треба да го наполните телефонот, да ги вклучите ламбата и вентилаторот, списокот продолжува и продолжува. Но, наместо да се одлучите за благ, генерички кабел што можете да го добиете насекаде, проверете дали сте и овој, функционален и целосно стилски.

Организатор за накит преку врата

Дали поседувате многу накит? Со овој организатор на накит, оставете го да додаде талент во декорот на вашата соба.

Повеќебојна мини кино светлосна кутија

Секогаш ќе ви треба пикан фраза кога се сомневате себеси на колеџ; овој одбор ќе ја заврши работата.


Подвижен мал ормар за складирање

Подвижните мали ормари за складирање се вистински заштитен знак на декор во студентските домови. Вашите пријатели нема да мора да седат на подот кога ќе се пренесат, а вие ќе можете да ги скриете џемперите или залихите по избор внатре.

Ламба

Студирате на вашиот кревет после работно време? Чувајте ја оваа ламба во близина и ќе го добиете тој тест на ас.


Мирисана  свеќа од амброзија

Мирисите навистина можат да направат или да го расипат расположението. Бидете сигурни дека секогаш имате пријатна свеќа во близина. Само проверете дали е во ред со правилата за спиење пред да го запалите!

Послужавник за чување на Клои Скалоп

Колку е сладок овој послужавник со гроздобер изглед? Чувајте ги нарачките од училиштата во ред додека украсувате и вашата работна маса.

Напиши коментар