Free zone

Тотална доминација: Овие девојки во ТикТок предизвик покажаа модни комбинации за чиста десетка!

Поголемиот дел од оваа година го поминавме затворени дома. На многумина им беше тешко, но има и такви кои едвај чекаа да направат пауза од бурниот живот, секојдневното средување, трчањето наоколу и слично.

Сепак, бидејќи многу планови исто така беа откажани, почнувајќи од венчавките, преку патувања, деловни активности, сè до концерти и фестивали…девојките решија да го „преземат“ Тик Ток и преку смешен предизвик да ги покажат сите оние одлични модни комбинации што сакаа да ги носат оваа година, но немаа каде да одат.

Иако сè ќе ви изгледа прилично површно на прв поглед, предизвикот „Тик Ток“ всушност открива колкави промени се случија.

Од новогодишните прослави:

Свечени пригоди, испланирани патувања…

Па, се до венчавките…

@coastalknot

🥂Any covid brides out there that had to reschedule?? Would you pick 1,2,3,4,5, or 6? #bride #wedding #bridalgowns #weddingdress @misshayleypaige

♬ original sound – Lorena Pages

И уметниците, како што е оваа оперска пејачка, му се придружија на предизвикот. Нема концерти, па таа може да ги носи оние прекрасни сценски фустани само низ домот.

@di1araa.s

Welches gefällt euch am besten ?🥰 #dresses #fyp #viral #fy

♬ original sound – Lorena Pages

Тука се и професионалните спортистки…

Пропуштивме многу изминатата година, па единствено што ни останува е да веруваме дека следната ќе биде подобра.

Дотогаш, уживајте во уште неколку модни лекции на креативните девојки од Тик Ток.

Напиши коментар