Celebrity

Ед Ширан се врати на музичката сцена: Слушнете ја песната со која им ја честиташе Новата година на обожователите ширум светот!

Мулти-наградуваниот композитор, текстописец и пејач, Ед Ширан денес објави нова песна наречена „Afterglow“

Ед веќе подолго време работи на новиот албум, кој планира да го објави следната година.

Оваа песна е негов празничен подарок за обожавателите ширум светот.

  • „Песната „Afterglow“ ја напишав минатата година и ви ја посветувам вам. Ова не е првиот сингл од претстојниот албум, туку е само песна што ја сакам и се надевам дека ќе ви биде драга. Уживајте! Ви посакувам безбеден и среќен одмор за време на празниците. Среќна Нова година!“

Напиши коментар