Free zone

20 есенски чизми кои ќе се хит во 2020 година

Ако имав денар за секој пат кога некој на Интернет ќе прослави дека есента е скоро тука, ќе имав доволно пари да платам кирија за еден месец. Јас, напротив, сум многу тажна што се збогувавме со летото. Исто како и Френк Океан, јас исто така не сакам кога температурите паѓаат, но она што ми се допаѓа во врска со есента (да, има една светла страна) е тоа што можам да носам чизми.

Можеби сте како мене или можеби со задоволство чекате џемперско време, во секој случај: Ако треба да го освежите арсеналот чизми, ги носиме трендовите за есен,

Масивни Челси чизми

Оваа сезона се работи за практични обувки, што значи дека ќе гледате многу чизми на Челзи и други модели на удобни чизми. Како овие подолу!

Воени чизми

Чизмите за борба се тренд на секоја есен – и точно знаеме зошто.

Чизми над колена

Не замислувајте чизми над колена со тенки потпетици, запомнете оваа есен важно е да се биде практичен! Затоа, сменете ги потпетиците за рамни чизми над колената. Отпрвин, може да добиете чудни вибрации од околината, но ние ви ветуваме, тие се трендовски.

Гумени чизми за дожд

Уште еден модел од удобни чизми што ќе ги додадете во вашиот список.

Чизми од змиска кожа

Ги сакате сите есенски чизми споменати погоре, но не сакате да одите со вообичаените црни чизми? Тогаш чизмата од змиска кожа може да биде вашиот нов фаворит!

Напиши коментар