Free zone

20 слатки и стилски есенски фустани што треба да се носат во 2020 година

Кога замислувате совршена гардероба за есен, фустаните можеби не се дел од вашите формули за облека. Во вашата глава, есента веројатно ја дефинираат хеланки, панталони и чизми високи до бутовите што треба да ги носите над хеланките и панталоните. Бидејќи колку повеќе слоеви, толку подобро, нели. Но, можеби ќе бидете пред себе. Еве зошто: Сега кога облекувањето за надворешниот свет се сведува на минимум, време е да се потпреме на слатки и стилски есенски фустани.

Исто така, температурите од 35 степени не се случуваат кога часовникот ќе отчука 22 септември на полноќ – постудените температури лазат исто како и целата домашна задача што ја оставате до последната минута додека одлагате да го прочитате ова (тоа е наше тајна, сепак). Затоа треба или сè уште да не ги спакувате летните фустани или да инвестирате во специфични стилови на облекување што ќе можете да ги носите во следните три месеци (па дури и преку зима ако станете дополнителнo креативни).

Дали сакате да знаете кои стилови на облекување ги препорачуваме за есенска облека? Скролајте надолу за да дознаете. Од пријатни (и сигурни) ребрести плетени фустани до забавни исечени фустани, слатки и стилски есенски фустани за да ги носиме внатре (или надвор… моментално).

Ребрести плетени фустани

Со летото (скоро) поминато,среќно ќе го оставиме потењето во минатото (барем, прекумерното потење). Затоа, радувај се – конечно може да ги носиш плетените работи без страв дека ќе ги изгубиш екстремитетите! Она што е одлично во врска со ребрести плетени фустани е тоа што дури и ако ги носите на потопол ден, сепак ќе добиете ветре бидејќи се малку потенки во споредба со вашите преголеми џемперести фустани.

(Faux) Кожни фустани

Исто како тексас јакните и плетените работи, штом падне есента, време е да ги покажете кожите. Ако кожните блејзери од ала Каја Гербер или долгите кожени палта од ала Матрикс беа првите парчиња што ви паднаа на ум, не сте во заблуда. Сепак, овој пат, ние исто така препорачуваме кожни фустани (вештачки). Исто како и нивните колеги за облека, кожените фустани дефинитивно ќе дадат изјава со малку и без напор.

Фустани како кошули

Благодарение на неколку брендови, оваа главна ставка во текот на целата година повторно се прави за есенската сезона. Од асиметрични фустани во кошули до шарени, проверете да додадете неколку опции заедно со вашиот класичен, прилагоден фустан од бела кошула!

Куќни фустани

За жал, да, многу од стиловите на облекување спаѓаат во оваа категорија. Сепак, оваа есен велиме: „не сте вие, тоа сум јас“, за вашите типични нијанси и силуети и ги поздравуваме најразиграните и најзабавните миди фустани во нашата есенска гардероба.

Сечени фустани

Ова лето сеченитте фустаните беа во мода. Ако не ја направивте промената и да експериментирате со нив, не се вознемирувајте затоа што тие ќе останат и во есента. Можеби е незгодно да се замисли да се носат на почеток, бидејќи тие не се баш најдобриот тренд за временски прилики, но доколку се спојат со вистинските слоеви, подгответе се да направите некои достојни изгледи кои се потребни двапати оваа сезона.

Напиши коментар