Astro&Horoscope

5 најголеми романтичари во Зодијакот: За нив романтиката во врската е многу важна работа!

Бик

Биковите веруваат во сериозни, долгорочни врски. Тие претпочитаат да влегуваат во врска полека и сакаат навистина да се за заљубат пред да ги однесат нештата на следно ниво.

Стрелец

Додека не ја пронајдат таа посебна личност, Стрелците не стапуваат во контакт. Тие не веруваат во повремено дружење и комбинации и подготвени се да ја чекаат единствената вистинска љубов цел живот, доколку е потребно.

Јарец

Јарците отсекогаш биле романтичари. Тие се заљубуваат тешко и интензивно. Сакаат состаноци и вечери со свеќи. Секогаш се подготвени да ја исполнат секоја желба на својот партнер.

Водолија

Тие сакаат да бидат изненадени од подароци и писма во текот на денот. Тие не го разбираат новиот начин на дружење и сакаат целосно да се посветат на нивната романтична врска.

Риба

Тие обожаваат да уживаат во романтиката и малите моменти, наместо да брзаат со целата работа. Сакаат работите да бидат бавни и сакаат интимна и долгорочна врска.

Напиши коментар