Free zone

7 кул есенски активности што можете да ги искористите како идеја за состанок или дружење со пријателите!

Лето е зад нас, нема повеќе топлина или сонце што ни оневозможува да бидеме надвор и во средината на денот. Има многу што може да се направи на есен, и тоа се наједноставните работи што понекогаш ни недостасуваат. Иако врне на есен, понекогаш е идеално време за дружење.

Што правите кога договарате дружење со некој што не е толку типично како пиење, шетање низ град или гледање филм дома? Ви донесуваме 7 идеи идеални за есен и деновите што доаѓаат, вклучително и подготовки за Ноќта на вештерките. Есента е идеална за да останете надвор, но и да останете дома, а овие активности го поврзуваат сето тоа. Пронајдете ги на списокот оние што ви се допаѓаат или едноставно започнете да ги правите сите, во секој случај ве чека добра забава.

Организирајте гледање хорор филмови

Сепак, наскоро е Ноќта на вештерките и иако годинава нема да има забава и големи излети, тој не значи дека треба да бидете сами и да не правите ништо. Поканете го тимот да гледа страшни хорор филмови, да ги најде најстрашните од најстрашните и да уживате да се дружите цела ноќ.

Резба во тиква

Друга забавна активност поврзана со крајот на месецот и Ноќта на вештерките е резба тиква. Ако вие или некој од вашиот тим живее во куќа која има двор или тераса каде што можете да направите хаос, ова е одлична активност што нема да имате можност да ја правите остатокот од годината.

Дружење покрај камперскиот оган

Есента е идеално време од годината за дружење во природа и на отворено. Сè е убаво и шарено, не е многу ладно, а сепак е толку студено што е пријатно кога ќе се завиткате во ќебе или топла јакна. Дружење покрај камперски оган, разговор, разладување, свирење ако некој има инструмент – друга малку поинаква идеја за есенско дружење.

Одење по топло чоколадо

Каде е најдоброто топло чоколадо во вашиот град? Наместо да испиете уште едно кафе, одете со девојките на топло чоколадо. Истражете каде е најдобро и каде може да изгледа особено убаво кога се сервира и однесете ги вашите пријатели таму. Cat Caffe во Загреб е добар пример за такво место кое секогаш се обидува да понуди некои сезонски пијалоци кои освен што се во ред, се украсени и многу убаво.

Вечер на игри на табла

Друга активност со денови кога не ви се допаѓа да излегувате или да врнете дожд е да организирате вечер на игри на табла. Соберете ги сите можни игри што ги имате, оставете ги вашите пријатели да ги донесат своите и да имаат маратон колку што можете повеќе или додека не ги играте сите. Beе биде забавно, без сомнение за тоа. Само имајте на ум, не е важно кој ќе победи, важно е да имате добро време.

Фрлање на купишта лисја

Конкуренција за најдобар костум на Ноќта на вештерките

Можеби нема да има забава за Ноќта на вештерките оваа година, но кој вели дека вие и неколку пријатели не можете да направите своја мала забава и да организирате натпревар за најдобар костум. Маскирајте се, соберете некој костум од работите и облеката што ги имате дома и со помош на малку креативност дизајнирајте свој костум. Објавете ги фотографиите на некоја социјална мрежа и оставете ги сите луѓе што ги познавате да гласаат кој е најдобар.

Напиши коментар