Tik Tok

8 TikTok трендови кои инфлуенсерите ги носат овие денови

ТикТок целосно експлодираше за време на карантин, бидејќи имавме на располагање безброј часови, со цел бесконечно да се движиме низ фидот, кој нема крај на оваа социјална мрежа. Иако оваа апликација е позната по смешни видеа и танцување, на неа можете да најдете и модна инспирација.

Некои би рекле дека Чарли Д’Амелио, Адисон Реј, Дејзи Кич и други инфлуенсери го крадат истиот стил, но тоа не значи дека не знаат како да изгледаат добро. Погледнете што одвоивме за вас и кажете ни дали се инспириравте!!

Tie-Dye гардероба

Тексас во сите комбинации

Големи дуксери
https://www.instagram.com/p/CAB_zJFJyMm/

Худи, пред сè, е голема инвестиција – можете да ги носите во ладни летни денови, додека шетате покрај море или река, и тие ќе бидат идеални за претстојната есен. Плус, можете да ги комбинирате на илјада начини!

Сјајни ланци
https://www.instagram.com/p/B-iE0fsJlf7/?utm_source=ig_embed

Блинг, блинг! Синџирите веќе не се користени само за спотови, туку одат со скоро сè што сакате да носите

Тренерки
https://www.instagram.com/p/B3nENpYjaRy/

Добро, знаеме како звучи ова, но погледнете колку е кул оваа комбинација + денес ги прават во толку многу бои и дизајни + тие се супер удобни и кул.

Кул костим за капење
Костимот за капење не мора да биде скап или брендиран за да изгледате добро.

Деведесеттите години
https://www.instagram.com/p/BrjfNVhhr39/

Ѕвездите на ТикТок се опседнати со мода од оваа деценија – сосема разбирливо. Благодарение на музиката, модата од деведесеттите се врати на сцената и тоа навистина ни се допаѓа, бидејќи тоа е една од ретките работи што беа добри во таа деценија.

Кул патики
https://www.instagram.com/p/B–pQi1purs/?utm_source=ig_embed

Тие велат дека ако немате AirForce 1, можете слободно да го исклучите TikTok. Буквално секој инфлуенсер ги носи овие денови.

Напиши коментар