Celebrity

Ариана Гранде објави нов албум и нова улога во филмот “Don’t Look Up”

Аријана Гранде дојде и ги освои 2018 и 2019 година, а на само уште неколку преостанати месеци од 2020 година, очигледно е подготвена да го продолжи трендот. Во средата, на 14 октомври, таа објави дека доаѓа нејзиниот нов албум, а истиот ден беше прикажана и потврдата за нејзиниот кастинг во комедијата на Адам Мекеј, “Don’t Look Up”.

Денот на вестите, Аријана го започна со неочекуван твит. „Едвај чекам да ви го дадам мојот албум овој месец“, напиша таа. Иако Аријана навести дека работи на нов материјал, комплетно нов албум, по објавувањето на Thank U, Next и Sweetener е причино голема работа, а социјалните медиуми секако, се радуваа.

Добрата вест за фановите на Ариана не заврши тука. Подоцна истиот ден, Нетфликс објави дополнителни членови на актерската екипа за претстојната комедија, “Не барај нагоре”, а Аријана беше вклучена. Билборд известува дека снимањето ќе започне во ноември, а Аријана треба да снима камео во филмот во кој веќе се појавуваат Џенифер Лаверенс, Леонардо ди Каприо, Мерил Стрип и Тимотеј Шаламет.

Денот на вестите поврзани со Ариана тврдеше дека поп-ѕвездата е на пат да ја спаси 2020 година. „Ова ми ги направи денот, недела, месец и година“, напиша еден обожавател. Некои дури почувствуваа потреба повторно да го проверат твитот, осигурувајќи дека објавувањето на Аријана во октомври не беше само сон. „Постојано се враќам на овој твит на секои 20 минути“, напиша друг.

За оние што водат сметка, октомври е официјално на половина пат, што значи дека нејзиниот нов албум доаѓа многу скоро. Нема збор за тоа како може да звучи новата музика, или дали може да се случат некакви колаборации, но како што истакна Пичфорк, Аријана оваа година веќе работеше со Лејди Гага и Џастин Бибер.

Напиши коментар