Astro&Horoscope

Астрологијата открива: Која девојка е најдобра, а која најлоша според хороскопскиот знак?

Одредени знаци се сметаат за подоминантни, други се посмирени, трети поотворени, четврти посрамежливи.

Хороскопскиот знак дефинира многу аспекти од животот на секој од нас.

Некогаш, многу често поставуваното прашање „што си во хороскоп?“ ни дава можност да заклучиме за каква личност станува збор. Врз основа на однесувањето на поединци, навистина е лесно да се погоди што се во хороскопот.

Дали некогаш сте се запрашале каде се наоѓате на скалата што покажува кој е најлош, а кој најдобар тип на девојка, врз основа на хороскопскиот знак? Денес ви ја откриваме таа тајна.

ДЕВИЦА
Девојчињата по природа се многу средени и настојуваат да ја направат својата врска совршена. Постојано инсистирајќи на совршенство, тие честопати ги полудуваат своите партнери, па токму затоа се на врвот на оваа листа. Девиците ќе им кажат на своите партнери како да се облекуваат, истовремено инсистирајќи на совршенство. Девицата се одликува со несигурност и таа е најголемиот критичар. Во нејзините очи никој не е доволно добар.

СКОРПИЈА
За да може некој да биде во врска со Скорпија, тој мора добро да ја познава. Неговата студена надворешност всушност крие меко срце, но не им е прикажано на сите. Во нејзината природа е да се обиде да контролира сè околу себе, вклучувајќи го и текот на љубовната врска. Жената Скорпија ретко ја спушта топката и стандардите што ги поставила.

ОВЕН
Трпението не е нешто што е карактеристично за женскиот Овен. Кога овие дами сакаат нешто, тие го сакаат тоа веднаш. Тоа е причината за брзиот напредок на нивните љубовни врски. Сепак, факт е дека некој што сака да го има последниот збор во сè, честопати може да биде проблематичен.

БИК

Жената Бик е симбол на силна и независна личност, која многу ретко се обраќа за помош. Поради овие квалитети, мажите се чувствуваат бескорисно во присуство на неа. Жената Бик ја гради врската полека и возвраќа со иста мерка. Потребен и е исклучително силен и храбар маж.

РАК
Жените Рак се многу чувствителни и тоа може да се види. Тие им го даваат своето меко срце на сите, без разлика дали го заслужуваат или не. Таа е во состојба да ги симне sвездите од небото на некој што го сака, па затоа честопати може да биде повредена. Кога изразува љубов, жената Рак често знае да се занемари и тотално да ја изгуби самодовербата.

ЛАВ
Лавиците се дами кои зрачат со самодоверба и токму таква личност сакаат да имаат покрај себе. Врската со некој што е тотална спротивност не е можна. Лавиците не сакаат да им се сервира сè на чинија и не се плашат од предизвици. Лошата страна на Лавиците е тоа што таа не знае како да избере добар човек. Нејзините избори честопати се премногу горди играчи, кои се покажале на крајот дека не сакаат врска.

ВОДОЛИЈА

Жената Водолија е комбинација на импулсивност и непромисленост. Таа често сака мажи кои се динамични и енергични затоа што не сака досада. Потребен и е некој што може да го следи нејзиното темпо и да прави да се чувствува сакано во секое време. Нејзина најголема маана е што поминува премногу време анализирајќи ги работите.

БЛИЗНАЦИ
Жените Близнаци имаат две страни – светла и отворена, но и осамена и темна. Жената Близнаци секогаш ќе и дава поголем акцент на нејзината посветла страна, но таа знае исклучително добро да цени маж кој е во состојба да се справи и со нејзината темна страна.

ЈАРЕЦ
Јарците се многу доминантни, како во животот, така и во љубовните врски. Жената Јарец секогаш дава сè од себе кога прави нешто, или е посветена или воопшто не го прави тоа. Ништо помалку не прифаќа од другата страна. Половина решенија не се прифатливи за неа. Јарците се верни до срж и секогаш ќе го бранат оној што го сакаат, без исклучок.

ВАГА
Вагите сакаат рамнотежа. Никогаш не одат во крајности и не сакаат работи што брзо се менуваат. Тие избегнуваат конфликти што е можно повеќе, но за жал тоа не е секогаш добро. Ставањето работи под ќилимот наместо разговор може да биде причина да се стави крај на нејзината љубовна врска. Тие често избегнуваат да зборуваат за одредена тема до последен момент.

СТРЕЛЕЦ
Единствениот ривал на жената Стрелец е самата таа. Таа е свој најголем критичар, судија и џелат. Меѓутоа, кога некој и е драг, таа е во состојба да стори сé за него. Секогаш ќе го расположи оној што го сака и ќе го натера да верува во себе.

РИБА
Жените Риби по природа се срамежливи. Ним им треба некој што ќе го направи првиот чекор и ќе го освои нивното срце. Кога некој конечно ќе ги освои, тие целосно му се отвораат и ја спуштаат стражата. Жените Риби се и најдобри пријатели и најдобри љубовници.

Напиши коментар