Celebrity

Бела Хадид воодушеви со хуманиот гест: Ќе им помогне на бездомниците во овие студени денови!

Една од најубавите жени на светот, познатата манекенка, Бела Хадид, ја воодушеви јавноста со својот хуман гест.

Имено, Бела реши да донира облека за бездомници, како и за оние луѓе кои немаат пари. Моделот кажа повеќе за овој хуман подвиг на Инстаграм.

„Снегот е прекрасен, но секој ден, како станува постуден, не можам да не мислам на луѓето кои немаат дом оваа зима… Кои одат по снегот секое утро без ќебето што им е потребно, работниците на улиците…Јас секогаш размислувам за луѓето кои не можат да си дозволат топла облека, како и за нивните деца, родителите… “, изјави Бела:

„Во оваа тешка година, многу луѓе ги загубија своите работни места, своите домови, и пред се, овој проклет снег им ја отежнува ситуацијата и носи тага и обесхрабрување. Поминав низ плакарот и најдов неколку топли работи, јакни и палта да ги испратам до „The Peppers Table New York“, кои ќе ја соберат облеката и ќе ја постават низ градот или ќе им ја дадат на луѓето на кои им е потребна. Ќе продолжам да ги поддржувам, особено во текот на зимата.“

Напиши коментар