Free zone

Белите патики не се наменети само за топлите денови: Дознајте како можете да ги комбинирате и за време на есента

Многу модни експерти би се согласиле дека неутралното и едноставното е најдоброто решение, кога станува збор за модата. Белите патики се импресивни обувки, кои поради својата едноставност оставаат многу добар впечаток.

Секако, иако постојат многу модни опции со кои може да се комбинираат белите патики, не се сите идеални. Затоа, ви претставуваме есенски парчиња облека со кои можете да ги комбинирате овие чевли. Неутралниот изглед, составен од црни панталони, беж џемпер и палто во пудра боја, совршено се вклопува во комбинација со бели патики. Исто така, монохроматската сива комбинација со бели патики е полн погодок, а нема да погрешите доколку ги комбинирате и со јакна која има војнички принт.

@style

4 ways to wear white sneakers this fall 🍁🤩 @merricksart #fyp #foryou #foryoupage

♬ Stranger – CHUNNYT

Напиши коментар