Astro&Horoscope

Бикот бара попусти, Стрелецот прави најдобра атмосфера: Како се подготвува секој хороскопски знак за новогодишните празници?

Овен (21 март – 19 април)

Припадниците на овој хороскопски знак подеднакво внимание им даваат и на обичаите и на организацијата на забавата, бидејќи сезоната на празници е вистинскиот изговор за тоа. Затоа, тие не ги пропуштаат собирите на кои се поканети, а и не им е воопшто тешко и самите да се погрижат за добра забава за време на Божиќните празници.

Бик (20 април – 20 мај)

Во овој период од годината, Биковите неуморно бараат подароци за своите најблиски, а во исто време знаат да „намирисаат“ добри попусти. Секако, пред да одат на шопинг, тие уредно составуваат список на предмети што ги замислиле и почнуваат да бараат на време. Покрај членовите на семејството и пријателите, тие исто така сакаат да си се почестат барем со нешто, а ние со цело срце ги поддржуваме во тоа.

Близнаци (21.05 – 20.06)

Близнаците сакаат да ги поминуваат слободните денови на патување, кога ќе им се укаже можност. Колку и да сакаат да поминуваат време со своето најблиско семејство, што често го прават, сакаат да истражат непознати места или да доживеат нешто поразлично. Без разлика дали станува збор за одење на забава со пријателите, или воведување нов ритуал дома, сè е подредено на создавање на најубави зимски спомени.

Рак (21 јуни – 22 јули)

Луѓето родени во овој знак со месеци се подготвуваат за празниците. Покрај украсувањето на домот, тие најмногу уживаат во дизајнирањето на ужина и подготвени се да ја преземат целата работа. Во исто време, тие се обидуваат да задоволат различни вкусови и потреби, особено ако некој не може да консумира одредена храна.

Лав (23.07 – 22.08)

Лавовите со нетрпение го очекуваат декември, бидејќи знаат дека е време за семејни и пријателски дружења. Слушање новогодишни песни за деца, украсување новогодишна елка или дружење со некој Овен додека се подготвуваат за забава, сето тоа е извор на радост. Се разбира, сликањето е неизоставен дел од празничното мени, и секој се обидува да влезе во кадарот, дури и оние кои се посрамежливи.

Девица (23.08 – 22.09.)

Припадниците на овој знак се свесни дека празниците се и убави и стресни, па затоа се обидуваат да направат се што можат однапред. Планерот е нивен верен сојузник, бидејќи тие навистина се грижат за вклопување на туѓите активности во нивниот распоред, особено кога станува збор за дружење, но знаат и како да си угодат на себе.

Вага (23.09 – 22.10)

Луѓето родени во овој хороскопски знак се заслужни за најголемиот ентузијазам за време на празниците. Тајната е во префинетиот вкус за украсување и вниманието што го посветуваат на секој агол од нивниот дом. Откако ќе се запалат светилките на елката или дворот, магијата може да започне и сите се поканети да уживаат глетката.

Скорпија (23 октомври – 21 ноември)

Како и Биковите, и на Скорпиите им претставува големо задоволство дарувањето на најблиските. Во исто време, тие внимателно слушаат што откриваат соговорниците во разговорот и не штедат пари за да исполнат нечија желба. Тие сакаат да подготвуваат изненадувања и да ја покажуваат својата внимателна природа.

Стрелец (22 ноември – 21 декември)

Припадниците на овој знак се задолжени за добра атмосфера, бидејќи тие знаат како да им помогнат на своите најблиски да заборават на секојдневниот живот и да се релаксираат. Тие се свесни дека овој период од годината е бурен и може да доведе до голем умор, па затоа сакаат да се позабавуваат со деталите, како што се состојките од коктелите или списокот на Божиќни песни, за семејството и пријателите да имаат целосна атмосфера.

Јарец (22 декември – 19 јануари)

Луѓето родени во овој знак со нетрпение го очекуваат крајот на декември, бидејќи тогаш тие се држат до семејните ритуали. Сакаат да ги почитуваат сите обичаи, од украсување на новогодишната елка, до собирање на трпезата и изразување благодарност за сите благослови. Сепак, тие сакаат да воведуваат ред и не се можни изговори што би ја нарушиле празничната хармонија.

Водолија (20 јануари – 18 февруари)

На крајот на годината, најважно за Водолијата е да помине квалитетно време со семејството и луѓето за кои искрено се грижи. Иако добиваат покани за забави и собири, тие не им придаваат значење, доколку сметаат дека не припаѓаат таму. Целта е да уживаат во вистинско друштво.

Риба (19 февруари – 20 март)

Припадниците на овој знак се заслужни за сентименталноста, што е особено нагласена за време на празниците. Сакаат сите што им значат да се заедно и ќе сторат сè за да се чувствуваат како дома кога ќе дојдат кај нив на гости. Тие се грижат убаво да ги забавуваат своите гости и да им посветат доволно внимание и време.

Напиши коментар