Celebrity

Билборд музички награди 2020: Погледнете го целосниот список на номинирани

Одликувани се Тејлор Свифт, Калид и многу повеќе.

Номинираните награди за музички награди Билборд во 2020 година конечно се тука, пред презакажаната церемонија на 14-ти октомври.

Првично закажаниот за 29 април оваа година, наградите беа одложени поради пандемијата на коронавирусите. Сè уште не е јасно како ќе работи церемонијата во 2020 година, но Кели Кларксон ќе ги продолжи своите домаќински обврски трета година по ред. Безбедно е да се очекува мешавина од живи и однапред снимени сегменти, доколку се доделат наградите Еми, ВМА и БЕТ. Но, може ли нешто виртуелно врвно 2019 година, кога БТС имаше толку многу иконски моменти (вклучително и не ограничувајќи се на: нивни групни прегратки, поглед на RJ на Jinин и серенадирање на BTS на JoBros)? Ќе видиме.

Билборд ги објави номинираните за оваа година во вторникот наутро (22.09.), А некои од вашите слави се најверојатно во комбинација. За категоријата Топ изведувач, ББМА ги номинираа Били Ејлиш, Џонас Брадерс, Калид, Пост Мелоун и Тејлор Свифт. И за албумот Топ Билборд 200, номинираните вклучуваат Кога сите ќе заспиеме, каде одиме? (Били Ејлиш); фала ти, следната (Аријана Гранде); Слободен дух (Калид); Холивудско крварење (Пост Мелоун); и Lубовник (Тејлор Свифт). Тешко е да се поверува дека сè уште сме во година на подобност со некои од овие албуми, но еј, времето е конструкција.

Подолу, проверете ја целата листа на номинирани за Билборд музички награди 2020 година.

Повеќе погледнете на следниов линк.

Напиши коментар