Celebrity

Били Ајлиш објавува документарен филм за нејзиниот живот

Тинејџерската sвезда Били Ајлиш го најави документарениот филм за својот живот наречен „The World’s a Little Blurry“, кој ќе ја доживее својата премиера во февруари следната година, поточно во 2021 година.
Покрај премиерата на кино, приказната за животот на осумнаесетгодишната ѕвезда и добитник на Греми ќе биде прикажана и на платформата за стриминг AppleTV +.

Bili Ajliš Pirat Berd O Konel е родена во 2001 година и на само шеснаесет години успеа да воодушеви тинејџерите ширум светот и да создаде лојална база на фанови што за кратко време ја искачи на самиот врв на топ листите. Таа неодамна наполни осумнаесет години и бидејќи привлекува внимание не со голотија, туку со својата темна и бизарна естетика, првично се издвои од повеќето сегашни поп девојки.

Нејзиниот деби албум “When we all fall asleep where do we go?” се искачи на врвот на Билбордовите топ-листи, со што стана првиот уметник роден во 21 век кој го постигнал овој успех.

Таа во моментов е една од петте најслушани жени на стриминг платформите, а во јануари годинава успеа да стане најмладиот уметник кој ги освои сите водечки категории на Греми наградите – Песна на годината, Плоча на годината, Албум на годината и Најдобар млад уметник на годината.

Напиши коментар