Celebrity

Божиќни песни кои вреди да се слушнат – Шон Мендес, Лијам Пејн и останатата екипа се пофалија со своите нови хитови!

Понекогаш е време за промени, а оваа празнична сезона прави мала промена во вашата божиќна плејлиста. Ние секогаш ги слушаме истите божиќни класици, а секоја година излегуваат некои нови тотално кул божиќни песни од нашите драги изведувачи, кои поминуваат незабележано.

“All I Want For Christmas is You или “Last Christmas” се класици со причина. Овие и сличните на нив божиќни песни дополнително ќе не расположат. Секогаш ни е драго што ги слушаме, но оваа година веќе излегоа неколку одлични песни од уметници што ги сакаме и слушаме, а кои се во истиот божиќен дух. Некои нема да ви се допаднат, некои можеби да, но сите овие песни се нешто поразлично и свежо.

А, оваа година имаме и ваков дует

Секој од нас, барем со мал дел од себе, се уште верува во Дедо Мраз…

Напиши коментар