Astro&Horoscope

Четири хороскопски знаци на кои ќе им се насмевне среќата за време на празниците

Бик
Бикот за време на празниците ќе ја има Венера во Осмата куќа од нивната астролошка карта. Со овој дел од картата владее секс, интимност и поврзаност со друга личност. Ќе бидете многу секси и привлечни и ќе можете да воспоставите длабоки врски со големи шанси за во иднина. Само внимавајте да излезете од спалната соба за да му честитате среќна нова година на вашето семејство.

Лав
За време на празниците, Лавовите ќе ја имаат Венера во својата Петта куќа на забавата, задоволството, креативноста и наоѓање вистинска љубов. Среќен Јупитер, исто така, ќе влезе во нивната Седма куќа на обврски во поголемиот дел од следната година. Ако сте слободни, ова влијание на Венера од 15 декември до 8 јануари ќе ги натера сите да ве забележат, а вие ќе го изберете вашиот најпосакуван партнер.

Ако веќе сте во стабилна врска, оваа фаза на Венера ќе донесе повеќе романса и забава во вашата врска.

Вага
Ако сте Вага, подгответе се да добиете подарок за Божиќ од вселената. Експанзивниот Јупитер и солидниот Сатурн ќе влезат во Вага во Петтата куќа на романсата, креативноста и љубовта непосредно пред празниците, а на 21 декември ќе одржат голема и ретка средба.

Ова ќе биде пресвртна точка во наоѓањето љубов, дружењето, внесувањето повеќе секс и задоволство во вашиот живот.

Стрелец
Венера што сака задоволството ќе влезе во Стрелец точно на време за празниците. Секој веќе го сака вашиот знак, па затоа немате проблем да привлечете партнер. Но, вашиот „фактор на магнетизам и привлечност“ ќе биде уште поизразен од средината на декември до почетокот на јануари.

Покрај тоа, полната месечина во Рак на 29 декември ќе ја осветли вашата Осма куќа на секс и интимност. Многу е веројатно дека ќе имате среќа во врска со сродната душа за време на новогодишната недела.

Напиши коментар