Free zone

Чизми кои со својата популарност ќе ги засенат сите останати

Ова е модел на чизми што ќе го видите дури и повеќе од вообичаено за време на есента и зимата. Иако вистинското есенско време сè уште не пристигнало, станува сè постудено и наскоро ќе можеме да скокнеме во чизмите без страв дека ќе бидеме жешки или дека сите ќе не погледнат чудно.

Трендовите без исклучок уште еднаш ги диктираат најголемите лица од светот на модата преку модните ревии. Откривањето на есенските колекции започна уште во летото, и иако тогаш беше рано да се зборува за тоа, сега е вистинското време. Есента е пред самиот агол и треба да започнете да барате чизми кои ќе ви ги стоплат нозете кога ќе почне да врне, но и кои ќе изгледаат убаво и ќе бидат во согласност со вашиот стил. Без оглед на чизмите што сакате да ги носите, ако сакате да бидете во тренд, оваа година тие треба да бидат високи чизми над коленото.

Овие чизми се совршено решение за сите оние девојки кои обожаваат да носат фустани и здолништа, а кога ќе дојде есен мора да престанат да ги носат бидејќи во спротивно ќе им се замрзнат стапалата. На овој начин, добар дел од стапалото ќе ги загрее! Покрај кратките здолништа и фустани, овие чизми изгледаат одлично и на предимензионирани џемпери, но и на подолги здолништа.

Напиши коментар