Astro&Horoscope

Денес започнува новата Месечина во Девица: Еден знак ќе запознае голема Љубов, а еве кој треба да внимава

Денес, во 13 часот, започнува периодот на младата месечина, и овој пат ќе создаде тројка со Сатурн и Плутон во Јарец, што ќе им донесе на сите знаци на Зодијакот можност да ги стават своите животи во ред, да се ослободат од непотребните работи и да направат промени!

Еве што ќе ни донесе месецов

ОВЕН
Овие ќе бидат денови кога ќе бидете сконцентрирани на работата, но и на вашето здравје. Ако чувствувате недостаток на енергија, што е сосема можно, дајте си атмосфера како масажа или одење во СПА центар – ќе уживате.

БИК
Очекувајте убави и добри настани во полињата поврзани со децата, љубовта, забавата, семејството, креативноста… Бесплатната љубов дури и насмевнува на новата љубов!

БЛИЗНАЦИ
Може да забележите најмногу промени кога станува збор за вашиот изглед, но и ситуации поврзани со куќата и семејството. Бидете подготвени за некои работи да одат побавно отколку што сакате.

РАК
Очекувајте пресврти кога станува збор за стекнување нови вештини и кратки патувања. Поединци конечно можат да ги добијат долго очекуваните позитивни вести!

ЛАВ
Подгответе се да остварите важни финансиски придобивки и надевајте се на одлична деловна можност.

ДЕВИЦА
Користете го периодот на новата месечина за лична внатрешна трансформација. Следните денови се особено добри за вас кога станува збор за пријателства.

ВАГА
Не треба да изненадува што ќе има дискусии и конфликти во наредните денови. Треба да зборувате доста отворено и искрено, без да ги потиснувате емоциите и да молчите!

ШКОРПИЈА
Можно е да ве чека големо изненадување од пријатели или нивна важна помош.

СТРЕЛЕЦ
Сега е време да ги поставите темелите и целите за вашата идна кариера. Имате одличен деловен аспект што може да ви донесе нови понуди и поголем проток на пари.

ЈАРЕЦ
Се смешкате на можноста да патувате што може да ви го промени животот!

ВОДОЛИЈА
Ако имате партнер, очекувајте нешто да се промени во тој поглед кога станува збор за неговите финансии.

РИБА
Очекувајте промени во љубовта и деловната активност. Ако сте слободни Риби, можеби ве обзема голема желба да влезете во врска.

Напиши коментар