Astro&Horoscope

Дневен хороскоп за 21 септември 2020 година

Овенот флертува, Бикот е уморен, Близнаците имаат поддршка, Ракот е во паралелна врска, Лавот е себичен, Девицата е порелаксирана, Вагата ја привлекува Скорпијата, Стрелецот е во кавга, Јарецот е уморен, Водолијата е нервозна, а Рибите се на работа. Ова е дневниот хороскоп за 21 септември 2020 година.

 • ОВЕН

Работа

Вашата практична страна во моментов е во лоша позиција, затоа што претпочитате да бидете први, без оглед на квалитетот на вашата работа во која сте ангажирани.

Љубов

Чувствувате дека сепак сте пожелни во присуство на лица од спротивниот пол, па затоа ќе бидете склони кон посилен флерт, овој пат.

Здравје

Зголемете го внесот на витамини.

 • БИК

Работа

Можеби би било добро да планирате да се одморите. Носите одлични идеи, но сега не сте во тек. Се чувствувате повеќе уморни.

Љубов

Не е сè во партнерства, но вашето време ќе го искористите за покреативен израз на соло основа.

Здравје

Не сте тренирале доволно.

 • РАК

Работа

Вашето моментално задоволство доаѓа од моментално добра деловна понуда. Не мора да го менувате мислењето ако ви се понуди тимска работа.

Љубов

Партнерот не ве задоволува целосно. Склони сте на паралелни врски и не сакате да пропуштите нешто во полето што е активно за вас подолго време.

Здравје

Променливо.

 • ЛАВ

Работа

Сакате ред, работа и дисциплина, но околината гледа дека сте малку заповеднички. Не двоумете се да ја спуштите топката што се однесува до долгот што го имате.

Лубов

Премногу силен став што го истакнувате во врските и партнерот може да му пречи на вашето лично его. Бидете поблаги во текот на денот.

Здравје

Несоница.

 • ДЕВИЦА

Работа

Имавте доволно стрес и не сакате повторно да го поминете сето тоа. Денес ќе бидете малку порелаксирани во областа на работата.

Љубов

Премногу сте склони кон осаменост, па еве една многу поголема шанса за деловниот сегмент. Всушност, вие сте многу поотпорни отколку што мислевте.

Здравје

Висок крвен притисок.

 • ВАГА

Работа

Имате одлични деловни идеи што ги промовирате веќе некое време, но вашите колеги ве гледаа со доза на скептицизам.

Љубов

Една Шкорпија е близу вас. Чувствувате магнетна привлечност кон таа личност.

Здравје

Вашиот дигестивен тракт е чувствителен.

 • СКОРПИЈА

Работа

Премногу сте креативни за да се откажете од идејата што ја започнавте. Повеќе се свртувате кон емотивна работа отколку кон материјализацијата по која се водевте претходниот период.

Љубов

Ако сте сами, не очајувајте, бидејќи денес starsвездите се доволно kindубезни да ја запознаат личноста за која долго размислувавте.

Здравје

Имате посилно чукање на срцето.

 • СТРЕЛЕЦ

Работа

Ако сте подготвени да соработувате со луѓе од странство, денес ќе се опуштите со добар амбиент, кој добро сте го испланирале.

Љубов

Оние кои се во брак треба да бидат ослободени од стрес и да не доаѓаат во судир со партнерот. Можни се кавги.

Здравје

Бидете внимателни во сообраќајот.

 • ЈАРЕЦ

Работа

Се чувствувате многу уморно, но и потреба да го надминете. Треба да бидете во фокусот ако сакате да бидете малку поуспешни.

Љубов

Искрени сте со себе и не сакате да се жалите на моменталните аспекти, колку е поголема шансата да се сретнете тука, ако сте порелаксирани.

Здравје

Земете повеќе калциум.

 • ВОДОЛИЈА

Работа

Вашата работа во моментов предизвикува негативни коментари. Бидете истрајни во вашите желби и можности од другата страна. Посакајте нешто подобро во областа на работата, овој пат.

Љубов

Вашата непостојана природа е во согласност со моменталниот став на вашиот партнер, што го промовирате веќе некое време.

Здравје

Намалете ја нервозата.

 • РИБА

Работа

Имавте време да ги завршите обврските, но не го сторивте тоа на време. Сè на сè, мора да доставите многу на време.

Љубов

Чувствувате дека сте се потрудиле доволно и дека тоа не е нивото на личноста што сте ја освоиле. Свртете се на некој нов.

Здравје

Не сте лошо расположени, барем засега.

Напиши коментар