Celebrity

ДРАМА! Овие пејачи фрлаа омраза кон друг музичар преку своите песни – и тие не го криеја тоа!

Ако обожавате драма, ова е местото за вас. Има пријателства на музичката сцена, но има и голема омраза и љубомора. Еден куп музички sвезди не се согласуваат, а некои дури не можат да се видат на цртаниот филм.

Не е тајна или ништо необично што особено американската музичка сцена е полна со чудни врски. Има сè, но најинтересни се најдраматичните врски. Кога aвезда е толку изнервирана и лута што дури и снима песна за некого, па дури и не се обидува да скрие за кого станува збор – тоа е вистинскиот извор на драмата. Музичарите сакаат да ставаат скриени пораки во песни што ќе ги разберат само најголемите обожаватели, но понекогаш сакаат и да разјаснат некои работи. Во овие песни нема тајни пораки и на сите им е повеќе од јасно за кои други познати музичари или славни лица станува збор.

Kanye West – ‘Famous’

Никогаш не беше тајна дека Канjе и Тејлор Свифт не се сакаат. Канjе отиде дотаму што рече дека е позната благодарение на него и сними песна за тоа. И тој дури и не се обиде да го скрие тоа затоа што ја нарекуваше по име во песната. Оттука започна големата расправија меѓу овие двајца музичари, која не престана до денес.

Taylor Swift – ‘Bad Blood’

Големиот хит на Тејлор ‘Bad Blood’ е за оваа нејзина колешка. Тејлор во едно интервју изјави дека никогаш не била сигурна дали се пријатели или не затоа што Кети била добро секогаш кон неа кога ќе се сретнеле некаде, но тогаш практично се обиде да ја саботира целата турнеја на Тејлор кога се обиде да ги „украде“ луѓето кои работеа со неа.

Justin Bieber – ‘Love Yourself’

Кога излезе оваа песна, Џастин и Селена Гомез раскинаа по којзнае кој пат и не беше тешко да се одлучи за кого пее во стихот „Мајка ми не те сакаше а сите ги сака“.

Ed Sheeran – ‘Don’t’

Со години, обожавателите шпекулираа и веруваа во неговата теорија дека оваа песна од Ед зборува за љубовен триаголник помеѓу него, Нил Хоран и Ели Гулдинг. Ед никогаш не го потврди ова, но рече дека е многу искрен во таа песна, но исто така и дека станува збор за нешто што го доживеал, за некое лично искуство.

Miley Cyrus – ‘7 Things’

Кога ќе се вратиме малку во минатото, сега далечно минато, Мајли и Ник Џонас беа пар. Додека сè не се распадна во водата, а Мајли пееше за тоа. На видеото има мали нешта што откриваат дека станува збор за песна за Ник. Покрај тоа што имаше фотографија од неа и Ник, таа на видеото носеше и ѓердан кој тој и го подари.

Напиши коментар