Free zone

Џемпери за студените есенски денови: Шест модерни предлози за збогатување на гардероберот!

Во пресрет на есента, потребно е да ги обновите парчињата есен-зима, па подолу ви донесуваме неколку новини од познати мрежни продавници за полесна одлука.

Влеговме во првата половина на септември, училиштето започна, температурите на воздухот постепено се намалуваат … сите овие симптоми укажуваат на една работа – есента пристигна!

Колку и да сме тажни затоа што летото заврши, есента носи многу позитивни (но и шарени) работи на кои дефинитивно треба да се радуваме. Во чекор со тоа, ви донесуваме слатки есенски џемпери на кои нема да можете и не можете да останете рамнодушни!

1. Триколорен џемпер

Триколор лежерен, но повторно елегантен џемпер од манго може да се носи на сите модни комбинации! Разиграноста на боите во комбинација со високиот јака е дефинитивно полн погодок.

2. Пелерина

Зара е позната по своите необични, но впечатливи модели. Затоа го избравме овој, пред сè, необичен наметка во прекрасна беж сенка што секако ја надополнува елегантната облека во комбинација со високи потпетици.

3. Црвен џемпер


Црвената е дефинитивно бојата на есента! Како овој џемпер-џемпер со уникатни копчиња, краток крој и дезен на плетенки по целите ракави. Таа зема едноставна комбинација облека токму поради впечатливата боја, па наутро не мора да размислувате премногу што да облечете денес, без да бидете премногу обични!

4. Џемпер пул-овер

Asos ги следи трендовите, така што преголемиот изглед сè уште е еден од најуспешните, но и најпознати трендови денес. Затоа го избравме овој џемпер од Asos затоа што поради широкиот крој и дава сосема поинаква димензија на комбинацијата на облека каде што може да се комбинира со обични фармерки или долго или кратко здолниште, а сепак изгледа посебно и впечатливо.


5. Џемпер со отворени раменици

Долгите ракави на отворените раменици сè уште се во, особено кога станува збор за отворен џемпер за рамо. Причината за ова е контрастниот ефект што се добива поради џемперот кој е наменет првенствено да се загрее, а отворените рамена се тотална контра на зимска облека! Затоа, ова е одлично парче облека за рана и доцна есен, се додека температурите не паднат под нулата. Покрај тоа, џемперот е бел, така што секоја друга боја одговара на белата боја.

6. Црн џемпер

Црниот џемпер на Зара на прв поглед изгледа сосема досадно поради темната боја, но исекотинот не воодушеви! Популарните ракави од лиснато потекло со кроп топ со тесен долен дел и комбинација од два сосема различни материјали го креваат овој џемпер на сосема друго ниво. Одлично парче за вечерни излегувања или уште некои празнични прилики во зима.

Напиши коментар