Celebrity

Џиџи Хадид го сподели подарок за бебето што го доби од „Тетката“ Тејлор Свифт


Бебето на Џиџи Хадид и Зејн Малик е „крај земја“ веќе една недела, но таа веќе се опсипува во толку многу loveубов – вклучувајќи супер сладок подарок од тетката Тејлор Свифт. Во петокот, на 25 септември, igиџи сподели дел од внимателен подарок што и беше испратен на прославата на раѓањето на нејзината ќерка. Моделот беше надарен за многу убави цветни аранжмани од типот на Ева Чен и Томи Хилфигер, заедно со првиот дуксер за мода на бебе благодарение на Донатела Версаче. Нормално, долгогодишната другарка на igиџи, Тејлор Свифт, имаше ново изненадување и за новороденчето. Според сликата споделена на приказната за моделот ИГ, Тејлор не купила само подарок – таа станала лукава и сама си направила: розово-розово бебешко ќебе, кое изгледа подеднакво меко, како и шик. „Тетка @TaylorSwift го направи ова !!“ Напиша Џиџи заедно со фотографијата. Ауф!

Џиџи и Зејн го објавија раѓањето на своето бебе на почетокот на оваа недела, истакнувајќи дека таа е родена викендот пред тоа. „Таа веќе го смени нашиот свет“, напиша igиџи на црно-белата Инстаграм фотографија на која Зејн нежно ја држи раката на новороденчето. Слично на тоа, пејачот и текстописец додаде: „Theубовта што ја чувствувам кон овој мал човек е над моето разбирање. Благодарен што ја познавам, горд што ја нарекувам мој и благодарен за животот што ќе го имаме заедно “.

Јасно е дека Џиџи, Зејн и нивниот мало бебе се опкружени со огромна љубов. И со тетка како Тејлор, многу изненадувања од се срце на патот.

Напиши коментар