Celebrity

Џиџи Хадид се породи и го роди првото бебе на Зејн Малик


Од супермодел до супер мама! Џиџи Хадид и Зејн Малик официјално се родители. Двајцата го пречекаа своето прво дете заедно и мама и бебе се снаоѓаат добро. Зејн објави за оваа значајна пригода на социјалните мрежи и ја потврди возбудливата вест. „Нашето девојче е овде, здраво и убаво“, твитна тој во средата, 23 септември. „Да се ​​обидам да кажам со зборови како се чувствувам сега, би било невозможна задача. Loveубовта што ја чувствувам за ова мало човечко суштество е поголема од мојата разбирање. Благодарен што ја познава, горд е што ја нарекувам мој и благодарен за животот што ќе го имаме заедно x ” Фановите најпрво шпекулираа дека парот дочека бебе кога таткото на igиџи, Мохамед Хадид, на 16 септември на Инстаграм објави рачно напишана белешка со наслов „Срцето на дедото“. . @ gigihadid “, го напишал тој натписот.

Пред породувањето, новите родители го чекаа доаѓањето на нивното бебе во Њујорк. Џиџи и Зејн во нејзиниот прекрасен стан на Менхетен.

Џиџи и Зејн се заедно од крајот на 2015 година и ги потврдија вестите за бременоста на почетокот од оваа година. Џиџи тоа јавно го сподели во интервју со Џими Фалон за време на виртуелното појавување во Вечерното шоу.


„Очигледно, посакувавме да можевме да го објавиме тоа под наши услови“, сподели таа. „Но, ние сме многу возбудени и среќни и благодарни за сите желби и поддршка. Да се ​​биде бремена за време на пандемија донесе свои предизвици, но супермоделот го издржа сето тоа.

Таа ги сподели своите размислувања за бременоста за време на карантин, велејќи: „Особено за ова време, убаво е сребрено поставата да можете да бидете дома и да бидете заедно и навистина да го доживувате од ден на ден“.

За време на целото нејзино бременост, Џиџи се одлучи да остане на приватна страна и да го задржи искуството што е можно повеќе лично.

„Тоа е причина што чувствував дека тоа не е нешто што треба да го споделам освен со моето семејство и пријателите. Очигледно, многу луѓе изгубија животи поради коронавирусот кој беше во почетокот на карантин и сè уште се случува “, рече таа за V Magazine во јули 2020 година.” И тогаш очигледно се придвиживме на повторното создавање на движењето BLM [Black Lives Matter] и мислев дека за тоа треба да се искористи нашето присуство на социјалните мрежи “.

Таа исто така сподели дека сака да го задржи што е можно повеќе личен за вистински да ужива во моментот. „Едноставно, не сум брзан да го сторам тоа“, објасни таа за споделување на својата бременост на социјалните мрежи. “и се чувствувам како, токму сега сакам да го доживеам тоа, и пишувам во моето списание многу, и едноставно не сакам да се грижам дали ќе се разбудам секој ден за време на мојата бременост и, како да се грижам дали треба, како, изгледа симпатично или објавувај нешто “.

Сепак, на почетокот на септември таа за среќа го благослови светот со своите слатки фотографии од мајчинството и изрази благодарност за целата љубов и поддршка што ја доби во текот на целиот пат.

„Негувајќи го овој пат“, напиша манекенката на Инстаграм заедно со снимките снимени од Луиџи Мурену и Јанго Хенци од Луиџи и Јанго. “Цени ја целата љубов и желбите за добро. Никогаш нема да го заборавам создавањето на овие посебни слики со моите пријатели @luigiandiango @gabriellak_j @erinparsonsmakeup. Ви благодарам. Ве сакам!”

Социјални медиуми или не, родителите уживаа некое време сами за спремни да го дочекаат своето малечко.

„Зејн и Џиџи се навистина возбудени и заедно го сакаа ова искуство“, изјави извор за Е! Вести во август. „Двајцата читаат книги за родители, се забавуваа кога го планираа расадникот и заедно избираа предмети. Работите се одвиваат навистина без проблеми и тие се поблиски како двојка повеќе од кога било“.

Напиши коментар