Celebrity

Џон Леџенд и посвети емотивна изведба на Криси Тајген

На 30 септември Криси Тајген и нејзиниот сопруг Џон Леџенд открија потресна вест: Тие го загубија своето бебе, нивното трето дете, поради компликации во бременоста. Во следните недели, славните и обожавателите испратија пораки за љубов и поддршка на парот, кој разбирливо паузираше од социјалните мрежи и јавните настапи за да се фокусира на своето семејство.

Особено беше емотивно кога Џoн се појави на доделувањето на музичките награди „Билборд“ во 2020 година за да ја изведе својата песна „Never Break“, која содржи текстови како: „Добивме добра работа, душо. Секогаш кога животот е тежок, никогаш нема да го изгубиме патот. „Затоа што и двајцата знаеме кои сме“.

Џон ја започна изведбата со едноставна, трогателна посвета: „Ова е за Криси“, рече тој, пред да ја започне песната. Тоа беше јасно емотивен момент за Џон – неговиот глас пукна малку, и имаше солзи во очите додека пееше.

Нормално, луѓето и самите беа насолзени додека гледаа:

Водителката Кели Кларксон го претстави трогателниот перформанс со сопствен поклон кон Џон и Криси. „Сакам да одвојам момент да разговарам за еден пријател кој ме инспирира секој ден, не само како музичар и текстописец, туку и како човек“, рече Кели. „Џон Леџенд е еден од моите омилени луѓе на оваа планета, и на сите ни е лесно да се чувствуваме така за него затоа што тој и Криси едноставно го имаат овој топол начин да не поканат во нивниот свет … Моето срце – очигледно сите наши срца – одат кон вас двајцата во ова многу тешко време и благодарна сум што продолжувате да ја споделувате својата светлина и вашиот талент со сите нас, со оваа многу посебена изведба “.

https://www.instagram.com/p/CFyWQLWpJ3u/?utm_source=ig_embed
„На нашиот Џек“, напиша таа, „жал ми е што првите неколку моменти од твојот живот беа исполнети со толку многу компликации, што не можевме да ти го дадеме домот што ти беше потребен за да преживееш. Ние секогаш ќе те сакаме “.

Напиши коментар