Astro&Horoscope

Ѕвездите знаат како изгледа вашиот идеален партнер

Астрологијата често има одговори на многу наши сомнежи, особено ако бараме компатибилен партнер. Идеалното согласување во хороскопот, игра важна улога во партнерствата.

Овен
До срж независни и логични суштества, кои сакаат да бидат сами и да размислуваат. Тие бараат човек кој ќе може да им одговара во интелектуалните разговори, некој што е доверлив и искрен затоа што немаат време да се забавуваат.

Бик
Тие се најпопустливиот знак и сакаат погрешни задоволства. Кога се во врска, тие се целосно посветени и сакаат партнер кој е романтичен и страствен. Сакаат некој што е независен, а најсекси маж им е оној кој има силна волја.

Близнаци
Авантуристи и социјалци, ќе очекуваат партнерот да ги следи во сè и некој кој директно кажува што сака, притоа е љубопитен и забавен.

Рак
Никој не е љубезен и чувствителен како Ракот. Тие секогаш го сакаат најдоброто за својот партнер, но не дозволуваат да се користат. Потребен им е човек кој е како нив, некој искрен, отворен и способен да биде независен.

Лав
Кај нив сè се врти околу лојалноста и мотивацијата и таа бара партнер кој е пред се искрен како неа, кој е дарежлив и знае да флертува.

Девица
Најимагинативниот и мистериозен знак, кој не се отвора брзо кон другите и ги прави новите врски многу стресни. Затоа Девиците бараат маж кој ќе биде трпелив со нив, бидејќи ако знаат да чекаат – тоа ќе им се исплати.

Вага
Тие се познати по својата тврдоглавост, но и по својата логика, поради што добро ја анализираат секоја ситуација. Човек кој е верен и може да се вклопи во нивниот ритам, е она што го бараат. Тие сакаат некој што е комуникативен и нема да биде нејасен кога станува збор за важни работи.

Скорпија
Интензивни и сексуални, тие честопати влегуваат во неволја поради нивната импулсивност затоа што прават некои работи без да размислуваат за последиците. Тие бараат некој што е забавен и трпелив со нив, особено кога се непослушни и им треба многу време да стекнат доверба во некого.

Стрелец
Во исто време авантурист и мирен дух, тие ќе ја искористат секоја шанса да пробаат нешто ново, но исто така сакаат да останат дома со саканата личност. Тие сакаат мажи кои се сензуални и користат хумор за да ја прекинат напнатоста.

Јарец
Како паметна и сериозна жена, и треба маж кој понекогаш ќе биде несериозен, но вреден. Тие сакаат чувство на сигурност во врската.

Водолија
Тие се многу креативни, па затоа сексот со нив е вистинско лудило. Тие бараат шармантен и страствен партнер, социјален, кој ќе ги направи посигурни во себе.

Риба
Емотивни и интроспективни, тие не се занимаваат со туѓи работи, но знаат добро да кажат кога нешто им пречи. Тие сакаат врска со некој кој е сочувствителен и внимателен како нив, а исто така ги ценат малите романтични гестови.

Напиши коментар