Free zone

Еве како да го стилизирате вашиот шал на најелегантниот можен начин – Потребни ви се само неколку секунди за потполно да го промените визуелниот впечаток

Во тек е сезоната на зимски шалови и марами.

Иако овие модни додатоци прават да се чувствуваме потопло, тие можат да и дадат посебна нота на нашата модна комбинација. Сепак, треба да знаеме како да ги носиме.

Ако сакате да изгледате елегантно, секој пат кога ќе излезете на улица, не треба само да го врзете шалот околу вратот на класичен начин.

За само неколку секунди, можете целосно да го промените визуелниот впечаток.

Многу е важен начинот на врзување на шалот или марамата, па во следното видео погледнете како може да изгледа тоа:

@style

Style tip for how to tie a scarf 😍🤩 @jessicawangofficial #foryou #fyp #foryoupage

♬ original sound – Jessica Wang

Напиши коментар