Free zone

FBI открива: кој хороскопски знак е нај психотичен?

Статистиката открива кој знак е повеќе склоен кон одредени злочини

Постојат многу карактеристики за одредени карактери кои веќе се утврдени како општо прифатени факти. “Девиците се прецизни и никогаш нема да простат. Овните се многу решителни, рибите се склони кон пороци …” итн.

Но, овој пат, зборуваме за реална статистика! Поточно, FBI ги дели датумите на раѓање на сериски убијци и луѓе кои покажуваат психопатски тенденции. И, како што можете да замислите, овие информации откриваат кој хороскопски знак е повеќе склон кон одредени престапи.

Близнаци
Многу луѓе зборуваат лошо за луѓето во знакот на близнаци, но излегува дека овој знак е најмалку опасен! Не само што не го сфаќаат никој доволно сериозно за да ги убијат или повредат, близнаците најмалку сакаат крв на рацете. Наместо да ги убиваат, тие преферираат да ги вознемируваат луѓето до смрт, да разговараат со нив и да разговараат…

Водолија
Водолијата е втор најневин хороскопски знак! Тие многу се грижат за правдата и имаат силно его што не се уништува лесно. Нема да ги фатите во злочин затоа што тие се доволно паметни за да не остават никакви докази зад себе.

Лав
Не се залажувај од нивниот татнеж, тие се само мачиња! Лавот секогаш избегнува проблеми. Ако таа мора да убие некого, тоа е претежно да се привлече внимание.

Вага
Знаеме дека Вагата е праведна, љубезна и трпелива, но сепак е одговорна за повеќе убиства отколку лавот и водолијата заедно, што е чудно. Па, дури и трпеливоста има свои граници. Многу е веројатно дека вагата ќе се прибегне кон насилство кога другите сакаат да ги искористат своите добри намери.

Девица
Овој лик е многу уреден убиец. Како и да е, треба да се потенцира дека Девиците сепак се повеќе склони кон кражби и измами отколку убиства.

Риба
До сега мислевте дека рибата е фина и слатка? Не сте во право. Џон Вејн Гејси (ака кловн убиец), Ричард Рамирез и Аилин Вурнонос (и покрај нејзината тажна приказна) се едни од најпознатите сериски убијци под знакот риба. Рибите се карактеризираат со невообичаени убиства поради нивната склоност на зависност.

Јарец
Серискиот убиец кој уби најмногу луѓе се роди во овој знак! Иако се познати по тоа што ги почитуваат законите и правилата, се чини дека јарецот не треба да се налути. Луѓето родени во овој знак не убиваат често, но кога ќе го сторат тоа, секој што е на нивниот пат е убиен!

Овен
Луѓето во овој знак се знае дека лудуваат. Нивниот гнев е голем, но тој не трае долго. Затоа Овенот е 5-ти на овој список. Ако го изнервирате, останете подалеку од него некое време. Само кога ќе заборават зошто се лути, може да им се пристапи.

Бик
Гневот на бикот е многу интензивен! Но, почесто тие се склони кон измама и кражба отколку убиства. Тие сакаат луксуз, па не можат да му одолеат!

Стрелец
Стрелецот е на третото место на нашата листа! Тие не се заинтересирани за индивидуални, помали кривични дела. Дали знаевте дека Тед Банди, Пабло Ескобар и Сталин се родени во знакот на стрелец? И тие се познати по масовните злосторства и се нарекуваат себеси „лидери“.

Шкорпија
Официјален психопат! Дали некој е изненаден? Бидејќи повеќето сериски убијци се родени во ноември, повеќето од нив се стрелци, а останатите се шкорпии. За нив е познато дека се садистички убијци.

Рак
Прв на нашата листа е неверојатниот рак!!! Обично убиваат заради љубомора. Нивните промени во расположението се основната причина за сите проблеми!

Напиши коментар