Celebrity

Хејли Бибер и Кендал Џенер не можат да престанат да носат Nike Air ForceЗа патики низ целиот свет, воените сили на Најк не треба да се воведат. Воведен во 1982 година, патиката е класична и сигурна, па да знаете дека таа е една од најпродаваните чевли во Соединетите Држави до денес, не треба да изненадува. Но, она што можеби не го знаете е дека Најк всушност размислуваше за конзервирање на силуетата само неколку години по нејзиното објавување.

Ако сте поминале некое време на Инстаграм во изминатите неколку месеци, веројатно сте забележале дека АФ1 се појавуваат како омилени кај славните низ спектарот на стилови. Патиката им ги краси стапалата на сите, од Дрејк до Бела, и со повеќе jumpвезди што скокаат по банда секој ден, зголемувањето на чевлите до ardвездата не покажува знаци на забавување. AF1-ата се во низа бои, но супериорно владее белата патика (и ниско-верзијата) – и Хејли Бибер и Кендал enенер добро го знаат тоа. Во последните неколку месеци, и Кендал и Хејли ги потресоа своите парови остри бели AF1 помалку на повеќе од една пригода. Хејли ја спари патиката со скоро сè – докажувајќи ја нивната разноврсност со бело-бел изглед кој е заокружен со додавање на патики како соодветно дно на нејзините преголеми шорцеви со копчиња и тексас.


Но, координираните тимови не се единствената предност на Хејли кога станува збор за стилизирање на нејзините AF1. Други пати, таа го прави спротивното, покажувајќи како патиката може да контрастира облека. Ако одите во монохроматска црна боја, како Хајли тука, пробајте да лизгате пар бели AF1 за да го заокружите изгледот. Како општа забелешка, Кендал го одржува и тоа како случајно во своите AF1, демонстрирајќи повторно како комбинираното бело патики-сини фармерки е временски тестиран изглед (и одличен начин да се знае естетиката од 90-тите години надвор од паркот).


Ако потемниот ансамбл е повеќе ваш стил, спарувањето патики на Кендал со црни фармерки и сив врв повторно ја докажува разноврсноста на патиката. Контрастот може да биде клучот за нокаут изгледот, а белите AF1 се совршен прв чекор! Основно, што го прави AF1 да изгледа толку класичен? Едноставно кажано, едноставно е дизајниран на тој начин. Иако првично беше наменет за кошаркарски чевли, AF1 беше брзо прифатен од уметници и обични носители кои бараа минималистички, стилски и удобен чевли. AF1 совршено одговара на законот, и оттогаш, Најк соработуваше со низа уметници и дизајнери за да ја задржи ажурираната силуетата, додека никогаш не го изгуби стилот што и ја донесе првичната слава.

Лесно надополнувајќи ги дури и најсмелите погледи, не е изненадување што оваа едноставна патика е опција за starsвезди кои сакаат да направат лежерно однесување во текот на целата година. Ако веќе немате пар Air Force 1 во вашата гардероба, пробајте да земете една денес подолу!

Напиши коментар