Astro&Horoscope

Хороскоп: Кој ден од новата година ќе ви биде најсреќен?

Овен – најсреќен ден е 26 март

Кога планетата на љубовта, Венера се усогласува со Сонцето, ве чека магијата на романтиката и возбудата за нов почеток. На овој ден, желбата за која Овенот сонува ќе се оствари, особено кога станува збор за љубовта. Сонцето и Венера ќе останат во вашиот знак овој период, затоа ве чека пријатно романтично патување и голема шанса да ги почувствувате пеперутките во стомакот.

Бик – најсреќен ден е 17 јануари

Уран, планетата на промените, патува низ вашиот знак до 2021 година и ви носи будење и инспирација. Во јануари, квадратот помеѓу Јупитер и Уран ќе ви донесе пресврт во професионалниот живот. Вашата мотивација и амбиција се зголемуваат, но мора да бидете трпеливи за да ги видите првите резултати од вашата работа.

Близнаци – најсреќен ден е 31-ви мај

Во астрологијата, Северниот јазол на Месечината ја претставува нашата судбина и насоката во која се движи иднината, а на 31 мај, формира спој со Сонцето, кое во тој момент е во знакот на Близнаци. Ќе ви донесе среќа и самодоверба, но исто така ќе ве поттикне да ги направите вистинските чекори кон вашата подобра судбина.

Рак – најсреќен ден е 23 јуни

Триконот помеѓу Јупитер и Сонцето во вашиот знак ви носи посебен стимул на среќа. Ова е најхармоничен аспект за вашиот знак и ќе бидете оптимисти полни со надеж. На истиот ден, ќе се случи тринокот на Венера и Нептун, па ве чека романтична магична прашина, која ќе ве охрабри да фантазирате и да се отворите за љубов. Од друга страна, Јупитер ја отвора вратата за среќа, аспирации и нови можности.

Лав – најсреќен ден е 13 јули

Планетата на љубовта Венера и планетата на моќта Марс се усогласуваат еднаш во две години, а во 2021 година тоа се случува во вашиот знак. Овој уникатен аспект ви носи нова креативна енергија кога станува збор за работата и нов и среќен емотивен циклус во љубовта. Ве очекуваат инспирација и романтична аспирација. Искористете го овој период за да ги постигнете најголемите желби.

Девица – најсреќен ден е 12 јули

Среќната планета Јупитер ќе влезе во знакот на Риби двапати оваа година, ќе ја осветли вашата љубовна куќа и ќе запали нови искри во емотивната врска. Ова ќе биде одлична можност да ги решите сите предизвици во врската. Љубовта ќе ве однесе на нови височини и чувства, а врвот на среќата ве чека на 13 јули, кога Меркур ќе создаде троин со Јупитер.

Вага – најсреќен ден е 6 септември

Вие сте романтичен знак на Зодијакот, фантазирате, сонувате, имате големо око за естетика и луксуз, а тоа ќе се интензивира на 6 септември. Спојот на Јупитер и Венера ви носи љубовна приказна од епски размери, но исто така ве охрабрува да постигнете и деловни амбиции.

Скорпија – најсреќен ден е 17 ноември

Вашата владејачка планета Плутон на 17 ноември ќе се усогласи со Сонцето во вашиот знак што ви носи голема моќ. Сè што беше негативно, вашата болка и лошите искуства ќе ги претворите во желба да се борите и да успеете. Огнениот Марс во вашиот знак создава сексистил со романтична Венера и ви носи зголемени емоции и страсти.

Стрелец – најсреќен ден е 21 мај

За време на пролетта, вашата владејачка планета Јупитер ќе се пресели во Риби и ќе го осветли вашиот емотивен живот. На 21 мај, само една недела откако Јупитер ќе помине низ вашиот знак, ќе имате поттик да ги остварите љубовните желби затоа што Меркур и Венера ќе влијаат на подобрената комуникација во вашата партнерска куќа. Моќниот аспект на Венера и Сатурн ќе се случи во ист ден и ќе ви обезбеди трајна сила во вашите емотивни односи, но исто така и ќе ве натера да се претставите на најдобар начин.

Јарец – најсреќен ден е 23 август

Иако вашата владејачка планета Сатурн не е позната по тоа што носи среќа, кога ќе се усогласи со Венера во хармоничен триум, тоа ќе ја активира вашата куќа на кариерата и успехот. Ве очекуваат успех на работа и солидна позиција. Зголемената креативност ви помага да создадете пат што ќе ве наведе да ги постигнете своите најголеми амбиции. Ова е ден на одлични можности и средби, затоа направете неколку важни потези и само ОДЕТЕ НАПРЕД!

Водолија – најсреќен ден е 11 февруари

Ова е исклучително моќен ден, исполнет со разни можности. Новата месечина ви помага да ја тргнете старата „кожа“ и целосно да ги прифатите промените и новиот животен циклус. Среќните планети, Венера и Јупитер создаваат спој во вашиот хороскопски знак на истиот ден со новата месечина. Пред вас е период на љубов, изобилство, луксуз и задоволство. Убави и радосни можности ве очекуваат на секој агол.

Риби – најсреќен ден е 21 јуни

Со експанзивниот Јупитер кој доаѓа во вашиот знак двапати оваа година, може да сметате дека 2021 година е дефинитивно ваша година. Среќата и изобилството се пред вас, но на 21 јуни ќе го почувствувате прекрасното влијание на водниот троин меѓу романтичната Венера и Нептун. Со Нептун како ваша планета и моментално е во вашиот знак и спојот на Венера и Месечината, ве чека одличен ден за флерт, нови љубови, креативност, идеи и проширување на вашите хоризонти. Ниту еден сон не е недостижен, па оставете ги вашите чувства да ве освојат и тргнете по патот на ѕвездите.

Напиши коментар