Astro&Horoscope

[ХОРОСКОП] Кој е најпопуларен, а кој најмалку? Еве каде е вашиот знак на скалата на популарност


Дали сте на врвот или на дното?


Колку ви е лесно да остварите нови пријателства и дали сте личност која секогаш е на илјада страници затоа што некому и е потребна цело време? Хороскопот во однос на карактеристиките на секој од знаците на зодијакот има врвна листа за тоа кој е колку популарен. За некои тоа е да бидат популарна цел што сакаат да ја постигнат, сакаат секогаш да бидат во центарот на вниманието и сите околу нив, а за други е омилено кога никој не ги допира, кога се во нивниот агол и имаат мир. Без разлика дали се популарни е добра или лоша работа, секој може да каже за себе, не постои еден правилен одговор што ќе важи за секого. Како секој хороскопски знак стои на скалата на популарност? Ако преминеме од најпопуларно во најмалку популарно, изгледа вака.

ЛАВ

Се очекуваше кој ќе влезе прв, секако тоа беше Лавот. Луѓето родени во овој знак се пријателски расположени, дружеубиви и секој едноставно сака да биде во нивно друштво. Тие ги имаат сите квалитети што ги имаат популарните луѓе: привлечни се, оптимистични, полни со енергија и .убезни. Покрај тоа, Лавовите се исклучително лојални на нивниот тесен круг на луѓе, што само ги прави уште попривлечни.


СТРЕЛЕЦ

Стрелците се забавувачи. Во нив има толку многу позитивна енергија и лудило што на другите им е тешко да не се заразуваат кога се околу нив. Покрај тоа, тие се со отворен ум и имаат фантастична смисла за хумор, не е ни чудо што се на врвот на оваа листа, па кој не би сакал да се дружи со нив? Тоа се луѓе кои имаат големо срце и за кои едноставно знаете дека може да им верувате и да им се потпрете.

РИБА

Овој знак ќе стори сé за вас. Без оглед каква услуга или помош ви побарате, нема страв дека ќе ве одбијат. Тие се најмалку себични од сите карактери, што ги прави доста популарни. Тие се креативни, па затоа е секогаш забавно со нив, бидејќи тие ги гледаат обичните работи на еден сосема поинаков, поинтересен и нов начин. Рибите секогаш се сложуваат со сите, и иако понекогаш не се за друштво, но повеќе сакаат да бидат сами, кога сакаат да се дружат, сите сакаат да бидат околу нив.

ОВЕН

Не е тешко да ги сакате луѓето родени во знакот Овен поради нивното лудило и авантуристичка природа. Поради овие две карактеристики, тие се забавни за сите околу нив. Иако понекогаш е малку премногу конкурентен, што некои го отфрлаат, за повеќето тоа е позитивна работа затоа што ги принудува да бидат подобра верзија за себе.

БЛИЗНАЦИ

Близнаците можеа да напишат книга за тоа како да станат популарни и да се дружат. Тие се толку социјални суштества што е малку чудно што повеќе ги нема на оваа листа. Findе најдат некаков заеднички интерес со секого и ќе направат таа личност да се чувствува пријатно во нивната компанија. Може да зборувам до задутре и да ги забавувам сите околу мене.

ВАГА

Вагите се во средина на скалата на популарност бидејќи тие се луѓето кои ќе седат на секого. Тие многу сериозно ја сфаќаат популарноста, толку многу што ако видат дека не им оди добро во областа, ќе бидат тажни. Да се ​​биде драг на луѓето е важен за Вагите и тие ќе дадат се од себе за да успеат.

ВОДОЛИЈА

Овој знак не мора да биде воопшто напорен и да биде популарен. Луѓето едноставно ги сакаат, како и зошто, не е безбедно. Но, бидејќи тие се симпатични и малку глупави, секогаш е забавно во нивно друштво. Кога се со нив, луѓето имаат чувство дека тоа е средина каде што можат да се релаксираат и да бидат тие, бидејќи никој нема да им суди.

БИК

Ова е знак што ќе ги привлече луѓето без да каже ништо. Со својот стил и начинот на кој зрачат привлекуваат внимание, а оние што се доволно храбри да им пристапат не жалат за тоа. Биковите не се срамежливи и немаат проблем да бидат во центарот на вниманието. Тешко е да не бидете импресионирани од Биковите. Барем додека не се дискутира за некоја тема што е важна за Бикот, тогаш сите ги мразат со едно трепнување бидејќи стануваат неподносливи.

РАК

Не е дека Раковите немаат пријатели, тие имаат, но тие се тип на човек кој повеќе би сакал да избере квалитет отколку квантитет во овој случај. Тие се држат до фактот дека е подобро да имате неколку блиски луѓе отколку еден куп познаници. Тие не можат да се релаксираат во општеството ако се меѓу странци на кои не им веруваат. Овој знак не е многу популарен, но ниту тој не му пречи.


ЈАРЕЦ

Јарците немаат време да бидат популарни, имаат работа. Тие сакаат да имаат луѓе околу нив, но нивни луѓе. Не им треба обожавање на целото училиште или 1000 лајкови на фотографии на Инстаграм, тие само сакаат да се потопат во работата и да направат се што е потребно за тој ден. Популарноста воопшто не им е важна и тие не се замараат со такви работи.

ДЕВИЦА

Овој знак не е популарен бидејќи тој не знае убаво да ја спакува вистината, но на сите им кажува сè во главата, точно како што мисли. Затоа на многу Девици нема да им се допадне на почетокот. Тие можат да бидат надмоќни, многу да критикуваат и да измислуваат мали нешта, што ги одбива луѓето, особено некои кои сè уште не ги познавале Девиците.

ШКОРПИЈА

И последни на листата на популарност, поточно најмалку популарни, се Шкорпиите. Изненадување, изненадување. Или не. Овој знак е резервиран и нема шанси тој да ги пушти луѓето во неговиот живот токму така или да се обиде да биде убав со некого. Шкорпиите многу сериозно ги сфаќаат своите односи со луѓето и не сакаат никој освен нивните неколку блиски пријатели.

Напиши коментар