Astro&Horoscope

(Хороскоп) По една лоша особина за секој знак!

Не е сè секогаш позитивно и убаво. Секој има и темна страна што ја крие од другите. Која е твоја? Хороскоп открива! Овие не се одлики и работи за кои ќе разговарате со пријателите на кафе или ќе ги откриете на првиот состанок, но само затоа што ги криете, не значи дека ги нема.

Сите ние имаме убави и помалку убави особини, и некаде на тој спектар, има гаден карактер. Што правиш што не сакаш другите да знаат? Сега ќе дознаат затоа што хороскопот ќе ве открие. Секој од хороскопските знаци има некаква карактеристика која се чини излезе директно од најстрашниот хорор. Која е твоја?

ОВЕН – е опседнат со смртта

Прво и веднаш започнуваме со нешто сосема темно. Овните поминуваат премногу време размислувајќи за смртта, и за нивната и за смртта на другите луѓе. Тие се фасцинирани од целиот овој спектар на живот кој е целосно непознат. Тие сакаат да знаат што ги чека после животот и ако ги искористиш приликата, може повремено да ги фатиш како читаат приказни за луѓе кои отишле на тој свет неколку минути.

БИК – следач од прва класа

Биковите се тврдоглави, понекогаш премногу тврдоглави, толку многу што ги надминува сите граници на нормалноста. Тие имаат проблем да ги пуштат луѓето и не можат лесно да се помират со таа ситуација. Затоа сталкерите(следачите) често се преправаат. Тие буквално нема да ја следат бившата на улица (се надевам дека се надеваме), но одвреме-навреме ќе висат на профилите на социјалните мрежи и ќе се обидат да откријат што прават и дали имаат некој нов, тоа е сигурно. И тие нема да застанат тука, тие стојат кого ќе им треба.

БЛИЗНАЦИ – лежи толку добро што никој не го разбира

На почетокот тоа не е толку гаден, но кога ќе размислите малку подобро, ќе сфатите дека е многу гаден. Замислете само што Близнаците можат да продадат на други луѓе? Сите Тие се одлични лажговци и никој не може да ги фати во лаги затоа што толку добро ги дизајнираат, разработуваат и продаваат. Тие се способни да се убедат себеси дека нешто што е лага е всушност точно.

РАК – е опседнат со личноста со која е во врска

Некои луѓе сакаат да бидат секогаш слушани и гледани со личноста со која се во врска, секој ден, секој час, цело време. Таквите луѓе треба да бидат во врска со Рак затоа што тоа е секако нешто што ќе им го даде овој знак. Кога ќе дојдат во контакт со некого, тие стануваат толку опседнати со таа личност што не е нормално. Тие се во состојба да ги полудат луѓето со тоа што не ги оставаат сами и не им дозволуваат да дишат.

ЛАВ – сака да живее во опседната куќа

Тој е лав ако го прашаат за центарот на светот и секогаш има потреба да им докажуваме на другите дека е најдобар, бидејќи не може да замисли дека има некој што не му се восхитува. За да се докаже уште повеќе и да им покаже на сите колку е кул, неговата желба е да заспие во некоја опседната куќа каде што сите се плашат да бидат сами. Лавот е лик од хорор филмовите кој ќе се всели во куќата иако открил дека претходниот сопственик бил убиен таму.

ДЕВИЦА – има тајна мрачна личност

Девицата е онаа добра личност која стои со двете нозе цврсто на земја, која секогаш размислува рационално и извлекува супер логички заклучоци, НО. Ова е Богородица што ја гледа светот, овој знак има друга личност, мрачна и мистериозна што секој сигурно би се исплашил доколку дознае.

ВАГА – е опседната со убиства

Кога би погледнале што најмногу вагира и истражува Вагата, сите би можеле да се исплашат малку. Овој лик е опседнат со убиства и истражува разни случаи и открива како и што точно се случило. На трепкање на око за лаптоп и лутање во некои темни агли на Интернет.


ШКОРПИЈА – постојат мисли кои никој не ги знае подобро

Шкорпијата се смета за најтемниот знак на зодијакот. Постојат многу причини за ова, а една е дека тие имаат чудни и по малку вознемирувачки мисли, честопати насилни. Тој не сака такви мисли да му поминуваат низ главата, но не може да ги запре. За среќа, сè останува само во нивната глава и тие никогаш не прават нешто што навистина мислат.

СТРЕЛЕЦ – сака да биде на гробиштата

Грубото не е место каде што луѓето навистина сакаат да поминуваат време, бидејќи тоа е само морничаво, но не и за Стрелецот. Овој знак живее за морничави места и сака да ги посетува гробиштата, да истражува напуштени куќи околу кои кружат секакви гласини и сите други слични места. Тој сака адреналин, и добива добра доза на овие места.

ЈАРЕЦ – имагинација за ослободување од луѓе кои не ги сака

Јарецот е многу добар во планирањето и бесрамно уништување на другите само за да стигне до својата цел. Тие не сакаат никого на патот и затоа често имаат многу убави мисли во главата за тоа како можат да се ослободат од оние кои особено ги нервираат и им пречат. Постојат мрачни и морничави начини како тој може да им направи што било на овие луѓе, но без страв, не е дека тој навистина ќе го сфати тоа.

ВОДОЛИЈА – премногу размислува за погреби

Како сака да изгледа неговиот погреб, што да каже и како да се однесува кога ќе се најде на следниот погреб, овој хороскопски знак премногу го има овој настан во главата. Тој не сака луѓето да умрат, но сака да помогне на кој било начин за да им ја олесни оваа страшна ситуација на другите. Не е изненадување што некаде во животот овој знак го започнува погребална куќа.


РИБИ – повикува духови Рибите се сонувачи и луѓе кои сакаат да фантазираат затоа не е изненадувачки што се опседнати со духови и веруваат дека тие навистина постојат. Ова е личноста која секогаш ќе ви предложи да се обидете да повикате духови на социјални собири. И тој нема да го каже тоа од шега, но навистина ќе се надева во себе дека конечно ќе успее и ќе го види духот.

И за крај, не заборавајте дека хороскопот е само за забава и дека сè што ќе каже не треба да се сфаќа сериозно и како нешто што навистина е така, но со доза на сомнеж.

Напиши коментар