Free zone

Хороскоп за 27 април: Кој игра двојна улога пред саканата личност?

Овен
Љубов: Кога запознавате некој близок, слободно преземете иницијатива и забавете се романтично.
Работа: Имате интересни идеи и сте стимулативни за околината. Не двоумете се пред добрата можност.
Здравје: Вие сте во топ форма.

Бик
Љубов: Нема причина да ја чувствувате несигурноста што ве тера да ја прикриете вистината. Играте двојна улога пред некој.
Работа: Ако вашите деловни и финансиски интереси не одговараат на вашите заеднички цели, не бидете залудни.
Здравје: Обрнете внимание на правилна исхрана и подобра заштита.

Близнаци
Љубов: Кога запознавате некој близок, треба да покажете интерес и „широки перспективи“ за вообичаени планови.
Работа: Во ваш интерес е да не зборувате за работи што не ги знаете доволно и да не се мешате во нечии деловни планови. Не се справувајте со грижите на другите луѓе, насочете го вниманието и креативната енергија кон корисни цели.
Здравје: Уживајте во повеќе часови на здрав сон, опуштете се.

Рак
Љубов: Премногу се грижите без причина, партнерот во моментот едноставно не сака да ви се довери во своите размислувања или чувства. Бидете трпеливи.
Работа: Без оглед на вашата снаодливост на деловни состаноци, постојат работи што не одговараат на вашата првична проценка. Здравје: Уживајте повеќе часови во здрав сон и обрнете внимание на соништата.

Лав
Љубов: Направете обид да го лекувате својот сакан на необичен начин, покажете дека имате исклучителни манири во различни прилики.
Работа: Некој крева ново сомневање, затоа не сакате гласно да зборувате за вашите деловни и финансиски планови.
Здравје: Емоционалното врзување ве ослободува од психолошка напнатост.

Девица
Љубов: Во вашиот приватен живот, покажете ги вашите позитивни намери и бидете дарежливи кон вашата сакана личност.
Работа: Победивте нечија љубов или сочувство, но тоа не е доволна гаранција за успехот што го посакувате.
Здравје: Избегнувајте лоши навики и нездрави диети.

Вага
Љубов: Не кажувајте „тешки зборови“ пред некој близок. Уживајте во порелаксирана атмосфера и некоја форма на неформална забава. Работа: Земете нечиј совет и поправете ги своите грешки. Важно е да го одржувате духот на умот и вашите деловни интереси.
Здравје: Избегнувајте стресни ситуации и дополнителни одговорности.

Скорпија
Љубов: Немате емоционална поддршка, но не жалете се гласно за да побарате нечие внимание. Со прикривањето на „слабостите“ ја зајакнувате вашата несигурност.
Работа: Да го одржите достоинството во друштвото на соработници, бидете нијанса различни и доволно храбри да се соочите со нивните барања.
Здравје: Во вечерните часови, избегнувајте непотребна возбуда или стресни ситуации.

Стрелец
Љубов: Уживајте во различните привилегии што ги добивате во кругот на семејството. Ако сте слободни, одговорете на нечија порака.
Работа: Избегнувајте големи сметки или нови инвестиции во тешки околности.
Здравје: Потребна ви е подобра грижа и присуство на некој како ослободување од непотребни грижи.

Јарец
Љубов: Вие не треба да се грижите за вашиот тековен недостаток на инспирација, туку заради нечиј скриени намери и емоционална чудост.
Работа: Секој треба да формира список на приоритетни цели и ефикасно да го комплетира својот дел од деловните одговорности. Преземе одговорност.
Здравје: Важно е рационално да го користите вашето време и енергија.

Водолија
Љубов: Вашата врска со некој близок е повеќе како скриена игра отколку оригинална врска или блиска средба.
Работа: Ви недостасува мотивација да се вклучите од повеќе страни. Бидете внимателни, оставете големи амбиции на соработниците.
Здравје: Поминете ја вечерта на помирен начин, опуштете се.

Риба
Љубов: Чувствувате емоционална љубов и изразивте инспирација при запознавање на некој близок. Вие совршено се надополнувате.
Работа: Вашиот стил на изразување и деловни резултати делува како голем поттик за вашата околина. Треба да поставите нови правила за соработка.
Здравје: Емоционалната афирмација поттикнува нова енергија во вас.

Напиши коментар