Astro&Horoscope

Хороскоп за ученици: Близнаците ќе имаат среќа, а Овенот ќе мора да работи малку повеќе

Во текот на следната учебна година, Лавовите ќе ги интересира повеќе љубовта отколку за училиште, до тој степен што би можеле да го занемарат учењето поради љубов додека Ракот неволно ќе започне во новата учебна година.

Судејќи според астролошките влијанија оваа учебна година ќе биде доста непредвидлива и бурна, па затоа за неочекувани настани ќе бидат потребни некои прилагодувања и компромиси. Како ќе се справите со учењето и во кој период е добро да ги засукате ракавите бидејќи можете да постигнете одлични резултати, ви откриваат ѕвездите.

Овен
Првата половина од учебната година ќе биде малку попредизвикувачка за вас бидејќи ќе мора да вложите повеќе напор да се присилите да работите и смирено да ги следите часовите, особено од 9 септември до 14 ноември кога ќе имате недостаток на мотивација. Од пролет следната година влегувате во одлична форма. Полни сте со енергија, учите со леснотија и ако има некои пропусти оваа есен, лесно ќе ги исправите и ќе ги надоместите до крајот на учебната година.

Вие сте најдобри по математика.

Најдобар период: 5 до 20 април

Бик

Важно е да започнете што е можно поуспешно и да оставите добар впечаток на самиот почеток. Бидете активни на час, така што професорите ве забележуваат. Од почетокот на следната година можно е некои надворешни околности да ви ја одземат енергијата.Сите предизвици што ќе ве следат на почетокот на годината ќе започнат да се смируваат од крајот на април, затоа искористете ја пролетта за да постигнете што подобар успех.

Вие сте најдобри во биологијата.

Најдобар период: од 1 до 9 мај

Близнаци
За разлика од претходната, оваа учебна година ќе биде доста успешна за вас, особено ако сте сериозни во исполнувањето на вашите обврски. Може да има мали непријатности преку оваа есен, но од почетокот на следната година сè ќе почне да оди во ваша корист. Среќата ќе ви служи. На испитот ќе ве погодат вистинските прашања, ѕвончето ќе ве спаси од тестот кога нема да бидете подготвени. Ова е добра година да инвестирате во вашето знаење, тоа ќе ви се исплати.

Вие сте најдобри на македонски јазик.

Најдобар период: 10-20 јуни

Рак

Проблематично ќе влезете во новата учебна година. Прилагодувањето ќе трае малку подолго, но штом ќе се навикнете, ќе биде малку полесно. Може да заглавите со една тема или професор кој нема да ве сака, но со учење може да надминете сè. Ќе ви биде многу полесно до март и мај и јуни кога ќе положите некои поголеми предмети, ќе ги исправите лошите оценки и конечно ќе може да паузирате. Ќе ви биде полесно ако не реагирате премногу чувствително на коментарите на професорот.

Вие сте најдобри во историјата.

Најдобар период: 1-12 јуни

Лав
Во текот на следната учебна година, љубовта може да ве интересира повеќе отколку училиштето, до степен до кој би можеле да занемарите учење малку поради за заљубување. Но, добрата вест е дека некако ќе излезете од каква било ситуација без никакви штетни последици. Ноември и првиот дел од декември особено ќе бидат добри за успех, затоа заглавете се во тој период. Бидете внимателни да не ве нарекуваат неподготвени во октомври. Од април до крајот на учебната година ќе бидете во добра форма.

Вие сте најдобри во географијата.

Најдобар период: 8-18 септември

Девица

Почетокот на новата учебна година се случува за време на владеењето на вашиот знак, така што ќе ви биде полесно и поедноставно отколку за припадниците на другите знаци. Така ќе биде и оваа година, затоа направете план и програма за учење и исполнување на обврските на самиот почеток. Со редовно и секојдневно учење имате можност да бидете сигурно многу добри, ако не и одлични. Годината што претстои ви нуди можност да имате квалитетна поддршка и помош од другите во вашето учење.

Вие сте најдобри во хемијата.

Најдобар период: 18-28 ноември

Вага
Меркур, планетата на учење и меморија, ќе биде на ваша страна во септември, затоа веднаш бидете во форма и активно вклучете се во учењето. Бидете активни на час, учествувајте, извршете ја домашната задача на време и потоа ќе можете да уживате во старата слава некое време. Следната година ќе биде особено поволна за вас, и за училиште и за учење, и за љубов. Конечно ќе имате чувство дека сè ви оди добро и дека многу полесно ги подмирувате обврските.

Вие сте најдобри по македонски јазик.

Најдобар период: 9-20 септември

Шкорпија

Кога ќе одлучите нешто, ништо не може да ве спречи. Со оглед на аспектите што ќе ве следат во текот на следната година, искористете го првиот дел од учебната година за да започнете со што подобри резултати. Целиот пад ќе биде многу динамичен за вас, но исклучително силен во однос на концентрација и брзина на усвојување на нов материјал. На крајот, останува дека сè ќе биде прашање на добра организација. Февруари ќе биде почувствителен месец за вас, затоа бидете внимателни тука.

Вие сте најдобри во физиката.

Најдобар период: 11-20 ноември

Стрелец
Ова треба да биде една од подобрите училишни години за вас. Вашиот ум ќе биде гладен за знаење. На некои предмети навистина ќе се истакнете, на други малку ќе заостанувате, но на крајот имате можност да ја завршите годината со многу добар успех. Можно е да прочитате многу, да присуствувате и некои курсеви (странски јазик) и дека ќе се снајдете добро на онлајн часови, доколку тоа се случи. Се на се, ова е ваша година, искористете го максимално!

Вие сте најдобри со странски јазици.

Најдобар период: од 1 до 13 декември

Јарец

Бидејќи сте по природа многу сериозни и одговорни, со напорна работа и труд ќе ги отстраните сите препреки на патот кон успехот. Тоа е ваш квалитет и негувајте го и во текот на оваа година. Некои од пречките што ве следеа во текот на изминатите две години сега полека исчезнуваат, а вие изгубивте можност да постигнете подобар успех, особено во групата природни предмети што ќе бидат ваша специјалност. Интересно, ќе имате поддршка и од некои професори кои ќе го ценат вашиот труд.

Вие сте најдобри по математика.

Најдобар период: 20-30 јануари

Водолија

Ѕвездите укажуваат дека влегувате во важен период од вашиот живот што ќе започне на крајот на оваа година. Ќе откриете некои од вашите таленти и ќе го зајакнете чувството за лична вредност. Може да бидете толку добри во некои предмети што дури можете да одите и на натпревари. Сè на сè, ќе излезете од сите непријатни ситуации и многу е важно да се држите до оние предмети во кои сте одлични, бидејќи ова е област што ќе биде значајна за вашата иднина и кариера.

Вие сте најдобри во компјутерската наука.

Најдобар период: од 23 февруари до 6 март.

Риби

Оваа учебна година ќе биде значајна по тоа што ќе го промените распоредот за учење. Ќе забележите дека вечерните часови, понекогаш ноќе, ви се посоодветни за учење, додека сите спијат. Многу е важно да бидете присутни на час затоа што вашите мисли би можеле почесто да лутаат. Не плашете се да побарате дополнителни објаснувања ако нешто не ви е јасно или побарајте упатства. Пролетта ќе биде вашето време, дотогаш внимавајте да не заспиете премногу.

Вие сте најдобри во уметничката култура.

Најдобар период: 16-31 март

Напиши коментар