Astro&Horoscope

Хороскопот открива: Кој е најдобриот начин да си угодите на себе?

ОВЕН

Со оглед на амбициите што ги имате, во последниве месеци доста се истрошивте на работа. Време е за слободен ден, па дури и цела недела, да одморите и да си се вратите на себе.

БИК

О да, храната е апсолутно вашиот начин да се однесувате кон себе си како кралица. Затоа, подгответе оброк за кој долго размислувавте денес, или едноставно нарачајте си. Уживајте во тоа да бидете вистински хедонист, бидејќи тоа е ваш ден за да се разгалите.

БЛИЗНАЦИ

Дали сакате да си угодите на себе денес? Поминете го денот пред огледало, пресоблечете се и сто пати ако треба. Затоа што денес е денот кога ќе го освоиш светот!

РАК

Ако сакате да се чувствувате добро, преуредете го вашиот животен простор така што ќе уживате секој ден. Додадете малку светлина, цвеќиња и свежина.

ЛАВ

Време е да се дистанцирате. Кога се чувствувате енергично исцрпено, исклучете ги сите луѓе кои не ви годат. Време е да уживате само во позитивните вибрации.

ДЕВИЦА

Планиравте сè, го држевте под контрола, а потоа сè тргна наопаку. Ова е затоа што сте премногу исцрпени. Време е за пауза. Поминете го денот во бањата или едноставно направете си спа ден дома за целосно да се опуштите.

ВАГА

Овој викенд, почастете се со одлука да не правите ништо два дена. Кревет, филмски маратон, омилена храна. Тоа е сè што ви треба за да се чувствувате среќни.

СКОРПИЈА

Ден во природа е сè што ви треба. Малку сонце, долга прошетка и свеж воздух се идеален начин за детоксикација од негативните мисли и напнатоста.

СТРЕЛЕЦ

Енергијата што ја имате акумулирано понекогаш е премногу тешка. Па сега е вистинското време да се обидете да ја пренасочите. Време е за добар тренинг.

ЈАРЕЦ

Облечете сè и размислете за работите што длабоко ве инспирираат и ве прават среќни, и кога ќе ги запомните, изберете барем една од нив и посветете и време.

ВОДОЛИЈА

Ова е времето што треба да го потрошите за да се сакате себеси. Обидете се со позитивни афирмации и самосвест.

РИБА

Излегување со пријателите, омилен коктел и забава до утрото. Тоа е она што ви треба и што е можно побрзо!

Напиши коментар