Astro&Horoscope

Хороскопските знаци и нивните кармички долгови

Овен – ги повредува другите
Овенот може да биде полн со бес и непредвидлив. Ако се соочите со бесот на Овенот, можеби нема да „преживеете“. Не само што можат да бидат доста интензивни, туку и невидено спонтани. Таа спонтаност речиси секогаш доведува до проблем. Треба да бидете претпазливи, бидејќи ако попуштите пред својот гнев, може да повредите некого.

Бик – ненаситност / претерување
Кога велиме ненаситност, не мислиме само на храната – туку на сè. Биковите паѓаат под еден вид нарциси и само гледаат на работите што ќе им бидат потребни на долг рок. Без разлика дали станува збор за храна, секс или скап автомобил, Биковите понекогаш претеруваат во сè.

Близнаци – неискреност
Близнаците имаат ужасна навика секогаш да ја менуваат вистината што треба да ја кажат. Можеби затоа што вашиот знак покажува луѓе со две личности или имате поинаков поглед на ситуацијата што се случила и за која треба да зборувате. Близнаците сакаат да лажат за ситници, но и за поважните работи. За нив важи правилото – „Ако сакаш нешто да саботираш, излажи!“

Рак – ставање на другите пред себе
Како Рак, поради личноста која ве сака, вие не ја чувствувате важноста на времето и сметате дека таа личност е најважна од сите. За вас е важно оваа личност да има се што е потребно и да е секогаш таму, покрај вас. Вие мислите дека тоа не е погрешно, но помислете на тоа – не размислувате повеќе за себе. Повеќе сакате да го дадете својот живот за некој друг. Водете сметка кого сакате!

Лав – премногу гордост
Се граничи со нарцизам, Лавот може да се покаже како еден од најсебичните луѓе кога станува збор за лични односи. Вие сте природни во сè и знаете како да ги импресионирате сите на едноставен начин. Но, сте арогантни и полни со себе, што понекогаш дури и луѓето што ве сакаат не сакаат повеќе да имаат ништо со вас.

Девица – завист
Девиците се нестабилни кога станува збор за одлучување дали сакаат да бидат најдобри или како да стигнат таму. Тие сакаат постојано да се зборува за нив, особено кога станува збор за привлекување љубовници. Ако ви се допаѓа некој што не е заинтересиран за вас, во состојба сте да го следите, да набудувате и да размислувате колку сте љубоморни затоа што таа личност има нешто што вие го сакате. Не сте природен љубовник.

Вага – суета
На Вагите им е тешко да се грижат за што било друго, освен кога станува збор за нивната убавина. Додека тие се во можност да се погледнат во огледало и да го видат своето убаво лице, тие имаат за што да го продолжат својот живот. Иако Вагите можат да поминат многу време пред огледало, тие сепак се обидуваат да поработат на својата внатрешна убавина.

Скорпија – страст
Скорпиите автоматски се поврзуваат со страста, како грев. Тоа се случува поради нивната страст да бидат интимни со сите. Секогаш ги привлекувате луѓето со своите зборови, внимавајќи да го слушнат секој ваш збор. Сакате да копнеете по некого и обратно. Сепак, не можете да најдете љубов кај секого.

Стрелец – прељуба
Стрелците често се склони кон прекумерен флерт. За нив сексот е забавен, па затоа е тешко за човек под овој хороскопски знак да одржи долга и посветена врска. Иако се заљубени во својата втора половина, нивните очи ќе „бараат“ потенцијална друга личност со која ќе можат да флертуваат.

Јарец – алчност
На Јарците им е тешко да ја напуштат канцеларијата затоа што постојано се натпреваруваат со сите. Тие постојано размислуваат како треба да бидат најдобри и да заработат повеќе пари од сите на работа. Вие дури и не сакате ни да ги потрошите тие пари, сакате само да победите и да се докажете пред сите останати.

Водолија – самопрогласен владетел на сè
Водолијата сака да мисли дека тие се поспецијални од другите луѓе, бидејќи Бог ги создал на тој начин. Тие секогаш зборуваат за тоа како ја имаат интелигенцијата во малиот прст. Кажувајќи такви работи, предизвикувате чудно чувство во вас.

Риби – мрзеливост
Рибите се чини дека се луѓе кои сакаат да ја држат главата „меѓу облаците“. Понекогаш се чини дека тие едноставно постојат во нивниот сопствен свет, а не со другите луѓе. Додека ги поминувате деновите сонувајќи, луѓето ве поминуваат и напредуваат, додека вие продолжувате да се движите со бавно темпо. Ова ве прави крајно мрзливи кога станува збор за живеење во сегашноста.

Напиши коментар