Astro&Horoscope

Хороскопските знаци и новогодишните декорации: Секој си има свој начин и секој е потполно различен!

 1. Овен

Овните сакаат весела и богато украсена елка. Ја преоптеретуваат со мали елени, фигури од Дедо Мраз и други слатки украси.

 1. Бик

Биковите сакаат вистински елки и наместо пластични лампиони, ќе изберат поприродни украси, како оние направени од дрво. Тие се одлични гурмани, така што често можете да најдете чоколадни топчиња, украси од бонбони и други слатки на елката.

 1. Близнаци

Новогодишните празници се можност за Близнаците да ја покажат својата креативна страна. Во нивниот дом можете да најдете новогодишни елки направени на најкреативни можни начини, но и на елка во сосема неочекувани бои.

 1. Рак

Семејно настроените Ракови ја сакаат идејата за „американски“ Божиќ, како оној што го гледаме на филмовите, така што нивната елка ќе биде украсена во тој стил.

 1. Лав

Колку е поголема, толку е подобра. На прашањето за украсување може да се расправа долго време, бидејќи Лавовите обожаваат различни стилови, но едно е сигурно – нивната елка ќе биде најголема.

 1. Девица

За овој знак е важно само елката да биде уредна. Девицата ќе се прикраде зад грбот за да го поправи кривиот лампион или ќе го премести, затоа што не е поставен симетрично или затоа што не се вклопува во палетата на бои на тој дел од елката.

 1. Вага

Самата Вага не знае кака елка сака, па покрај една главна (и елегантно украсена) ќе постави и неколку минијатури во други простории од домот. Нека се најдат.

 1. Скорпија

Во домот на страствени и гламурозни Скорпии, можете да најдете богато украсени новогодишни елки полни со црвени и златни лампиони.

 1. Стрелец

Овој знак ја обожава природата и најчесто живее во хармонија со неа. Наместо исечени елки, ќе посегнете по расадот и ќе ја украси со разни подароци од природата, како што се разни овошја и материјали што подоцна може да ги рециклира, а по празниците, ќе го пресади дрвото и ќе го остави да расте.

 1. Јарец

Одлични традиционалисти кои признаваат само вистински елки. Вештачки варијанти не доаѓаат предвид, а тие ќе ги украсуваат своите дрвја со стари семејни украси, кои се внимателно зачувани и пренесувани од генерација на генерација.

 1. Водолија

Исто како Близнаците, креативните Водолии сакаат необични дрвја како на пример, варијанти на лажна елка, направени од ролни хартија за украсување.

 1. Риба

Волшебната бела Нова Година е сон на секоја Риба, така што честопати можеме да ги најдеме се попопуларните бели новогодишни елки во нивниот дом. Тие ќе ги украсуваат со волшебни sвезди, ангели и други не толку типични, но многу ефикасни украси.

Напиши коментар