Astro&Horoscope

Хороскопските знаци во психијатриска болница – Која е вашата дијагноза?

Овен
Вие сте Наполеон во психијатриска болница. Вие сте водач на шизофрениците и крал на психопатите. Ќе ги водите во напад на администрацијата или ќе организирате бунт. Датотеката ќе ја украсите со белешки за состојбата на пациентите, така што никој нема да пие апчиња тој ден. Вие сте единствениот кој не се плаши од седативи и електрошок терапија. Покрај тоа, терапијата ве прави посилни.

Бик
Вие се чуствувате добро. Вие се наоѓате во ментална установа затоа што сте во друштво на некој од вашето семејство. Можеби сте го довеле сами во таква состојба и поради тоа се чувствувате виновни, но не навлегувате длабоко во тие мисли. Па, не сте некој вид на психопат. Помагате во кујната, ги забавувате пациентите со шеги и ги полевате цвеќињата во дворот.

Близнаци
Вие сте во болница поради делириум. Ве покажуваат на студенти по медицина затоа што уживате во тоа. Вие сте единствениот што се расправа со главниот лекар заради дијагнозата, давате аргументи за сосема друга состојба, додека воопшто не тврдите дека сте здрави (за разлика од Рибите). Понекогаш им помагате да поправат скршен пиштол за зашеметување, со кој го скротија Овенот, или поставувате Wi-Fi.

Рак
Вие сте во психијатриска болница поради тешка социофобија. Наоѓате удобност во меките sидови на комората и белата боја ве смирува.
Најдобро е да ставите хартиени кеси во опремата на Ракот, за да може да ги стави на главата и да може полесно да живее. Можеби целофан, идеално би било цела ролна. Да може удобно да се завитка и да се вози низ одделот.

Лав
Страдате од нешто со многу комплексно име и вие сте единствениот пациент кој е горд на својата болест. Го прашувате секој нов пациент колку е болен и секој пат кога гордо ја изговарате својата дијагноза, која е многу подолга. Внимателно го слушате главниот лекар, а на одделот сакате секогаш да влегувате први, исто така и во кујната.

Девица
Вие сте сестра. Смената ја започнувате во 6 наутро, иако може да стигнете во 8. Имате долгогодишна невроза, а само работата во психијатриска болница и следењето на пациентите ви помага да одржувате контрола. Понекогаш мислите дека е чудно што не сте со нив како пациент и само строгиот глас на главниот лекар ве враќа во реалноста, а вие трчате да ги извршите своите должности.

Вага
Не можевте да го преживеете предавството и сега кај секој пациент го гледате лицето на оној што ве изневерил и барате љубов или одмазда, во зависност од вашето расположение. Вие сте најначитаниот пациент во психијатриска болница и најдобро цртате. Сакате да слушате тажна музика што го тера Ракот да почне да завива кон Месечината, а Лавот – започнува да си потпевнува.

Шкорпија
Вие сте главниот параноик. Не верувате на никого и се сомневате во сè. Главниот лекар сака да ве отруе и само силно тело се спротивставува на неговиот деструктивен план, така што нема да може да ве победи. Понекогаш мислите дека сте многу лукав и паметен, затоа што лукаво се криете во душевната болница од специјалните служби на сите земји во светот кои ве малтретираат.

Стрелец
Имате нарцисоидно нарушување. Сигурно ќе бидете најдобри во оваа психијатриска болница, вклучително и главниот лекар кој е Јарец. Во принцип, имаше среќа да биде првиот што ќе облече мантил, инаку не би се знаело кој е пациентот. Вие би се обиделе да избегате од душевната болница, но сте премногу мрзливи. Прво, храната е добра, второ, тие ги слушаат вашите идеи и ви ги потврдуваат.

Јарец
Вие сте главен лекар во целата душевна болница. За жал, вие сте премногу квалификувани и порано бевте ректор на Универзитетот. Но, депресијата ве донесе во болница. Сакате да шетате по болничкиот ходник со пациентите, искрено мислите дека тие се многу понормални од претходните колеги.

Водолија
Имате манична депресија. Од рана возраст сонувавте да го запалите огнот на светската револуција и да станете водач на мала, но пријателска земја. Организиравте политички круг со нови методи за управување со психијатриска болница, но во него влегуваат само двајца пациенти: Ракот, затоа што жалите за него и Стрелецот, затоа што му давате колачиња на состанокот и ветувате дека ќе го направите премиер.

Риба
Вие страдате од шизофренија. Но, мислите дека сите освен вас се болни и затоа внимавате на другите пациенти. Имате халуцинации, а вашата соба е прекриена со невротични цртежи што самите сте ги насликале. Има еден вистински прозорец на ѕидот и друг пореален прозорец што сами го нацртавте. Шкорпијата еднаш се обиде да се извлече преку него, кога се чинеше дека корејската специјална служба дошла да го бара, а главниот лекар повремено заборави дека прозорецот всушност не може да се отвори.

Напиши коментар