Astro&Horoscope

Храбра, амбициозна, трпелива, практична – Откријте сè за жените родени во хороскопскиот знак Јарец!

Алфа-женка, амбициозна, дисциплинирана, организирана, трпелива, одговорна, претприемничка, практична, одлучна, бестрашна, фокусирана на целта и среќна само кога ќе ја постигне – сето тоа е жената Јарец!

Како типичен претставник на групата земјени знаци, таа стои цврсто на земја и не е склона кон мечтаење, туку живее во реалноста и од неа зема колку што може. Поради нејзината непоколеблива амбиција и нагон за постојано движење напред, таа честопати ги остава сите други зад себе и не и е лесно да отстапи од патот што си го поставила на себе.

Секс и врски

Не е во нејзината природа да се заљуби на прв поглед или да губи време на бесмислен флерт за кој знае дека не води никаде. Љубовта е сериозна работа за неа и ако некој сака, таа нема да дозволи судбината да си го направи своето, но, секогаш свесна за нејзините способности, таа ќе ги преземе работите во свои раце и ќе се погрижи да го добие мажот што го посакува.

Сака да му угоди на партнерот и да се грижи за него, што може да изгледа како да е подредена во врската, но всушност никогаш нема да ја изгуби својата вродена независност, односно нема да зависи од нејзиниот партнер. Таа сака да биде еднаква на својот сопатник, ќе застане покрај него и ќе му биде поддршка дури и во најтешките моменти. Таа бара некој што ќе го сака успехот исто како и таа, па совршената врска за неа е комбинација на љубов, сигурност и успех.

Страсна љубовница е подготвена да експериментира во кревет. Ќе најде идеален партнер во другите два земјени знаци, Бик или Девица затоа што знаат како да допрат до нејзиното срце и да го откријат нејзиното топло и нежно јадро, и еден воден знак, Ракот, кој целосно ќе ги задоволи нејзините емотивни потреби.

Пријателство

Бидејќи е природен лидер, жената Јарец е често „главната“ и меѓу нејзините пријатели. Таа сака да има своја придружна „група“ во која на новите членови им е тешко да се пуштат, но штом ќе разберат како работи групата, таа ќе ве прифати како свои.

Изглед

Жената Јарец освојува со својата класична убавина, нејзиниот целокупен изглед е многу симпатичен, а првото нешто што сите го забележуваат за неа се високите веѓи кои и даваат посебна елеганција и шарм. Типичниот претставник на знакот се карактеризира со подолг нос, експресивно и хармонично лице, длабоки, малку темни очи, витка фигура и тенок врат, нагласени раменици и чист и сјаен тен.

Нејзиното тело е со пропорционална градба и цврсто, така што жената Јарец може да се пофали со голема физичка издржливост. Таа има многу добро и прецизно обликувани веѓи, а сензуалните усни даваат дополнителен шарм на нејзиниот изглед.

Напиши коментар