Astro&Horoscope

Идеален новогодишен подарок за секој од хороскопските знаци: Ако не знаете што да им подарите на своите најблиски, астрологијата може да ви помогне

ОВЕН – ракавици / маска за лице
Овните, буквално се дават во стрес одвреме-навреме, бидејќи секогаш ќе преземат повеќе одговорности и задачи, отколку што можат да поднесат. Во целиот овој хаос што настана, тие забораваат да се грижат за себе и малку да се релаксираат. Значи, идеален подарок за девојките родени во знакот на Овен е пакет различни маски за лице, кои потоа можат да ги користат додека одмораат од сè, а за момчињата тоа можат да бидат топли ракавици, кои ќе го потсетуваат на вас секој зимски ден.

БИК – избор на чаеви / накит
Биковите сакаат убави работи во животот и нема да им пречи ако некој сака да ги разгали. Без разлика дали станува збор за момче или девојка Бик во вашиот живот, подароците што се идеални за нив се нешто што ќе им ги разубави животите и ќе ги направи малку полуксузни. За момчињата, тоа може да бидат неколку различни и невообичаени вкусови на чаеви од специјализирани продавници, а за девојчињата некакво парче накит од локални мали производители.

БЛИЗНАЦИ – друштвена игра / планер
Близнаците се познати по тоа што „организација“ е нивното второ име. Околу нив има илјада парчиња хартија на кои се напишани нивните обврски и планови, распореди, неделни планови, тестови… Идеален подарок за девојчињата Близнаци е годишен планер, сигурно ќе биде нешто што ќе ги расположи, а за момчињата некаква друштвена игра, бидејќи покрај тоа што секогаш се организирани, Близнаците се по малку деца и никогаш не ги надминуваат друштвените игри.

РАК – прекривка / папучи
Раковите сакаат удобност, особено во овој период од годината. За нив нема ништо подобро од тоа да седат на топло, завиткани во меки работи и да гледаат како снегот паѓа. Предлогот за подарок за лице родено во овој знак, може да биде и за девојчиња и за момчиња. Симпатично топло ќебе е нешто што ќе им помогне на сите во овој период од годината, а некои смешни папучи вистински ќе го израдуваат Ракот.

ЛАВ – чаша / сет шминка
На прв поглед, Лавовите изгледаат како знак за кој е тешко да се купи подарок, но тоа не точно, тие само сакаат да им покажете дека се грижите. Најдобар водич за да одлучите кој подарок да го купите е да се водите според нивното хоби. Покрај тоа, одличен подарок за момче Лав може да биде некоја кул кригласо смешен натпис „Најзгодното момче на светот“, а за девојчињата сет шминка е идеален подарок.

ДЕВИЦА – слика од ѕвездено небо / свеќи
Девиците се сентиментални суштества и луѓе кои сакаат романтика, иако не секогаш тоа доброволно го признаваат. Затоа за нив идеален подарок би било нешто што не е толку слатко и романтично, но сепак да биде. За момчињата и девојчињата Девици, еден од одличните подароци може да биде слика од sвезденото небо со датумот кога прв пат се сретнавте или некој друг важен ден, а за девојчињата, дури и необична миризлива свеќа не е лоша опција. Сите паѓаме на такви ситници.

ВАГА – еден куп слатки / џемпер
Вагите се луѓе кои секогаш ќе изберат функционален подарок отколку нешто што е само убаво, а не функционално. На тој начин, Вагите ќе се воодушеват со подароци од кои ќе имаат корист. Слатки и убави топли џемпери можат да бидат идеални подароци за двата пола.

СКОРПИЈА – вашите заеднички спомени
Иако изгледаат како тврд орев, Скорпиите се всушност многу гушкави суштества кога се со најблиските луѓе. Тие се опасни и груби, но со луѓе кои им се драги, тие ќе ги покажат сите свои емоции, па и многу повеќе. Идеален подарок и за момчиња и за девојчиња Скорпии се некои од вашите заеднички спомени. Може да биде ваша заедничка фотографија во убава рамка.

СТРЕЛЕЦ – сложувалка/ боенка за возрасни
Наместо да размислувате како возрасен, размислувајте како дете. Божиќ не е време да купите нешто скапо или големо, а ова е и делот од годината за кој децата се особено среќни, па зошто да не го разбудите детето во вас. Стрелецот е знак кој најмногу ќе се израдува на такво нешто. За момчињата може да биде сложувалка со слика на градот што тој сака да го посети, а за девојчињата може да биде боенка за возрасни. Овие подароци се наоѓаат токму на половина од детството и зрелоста.

ЈАРЕЦ – шише за вода / пижами
Друг знак кој сака подароци што ќе му користат, а не само да собираат прашина на полицата, е Јарецот. Секогаш кога купува, тој исто така размислува што и треба на таа личност, па затоа и тој сака да добива такви подароци. Одличен подарок за момче Јарец може да биде квалитетно шише за вода, а за девојките убави новогодишни пижами. Ова се работи што сигурно ќе му се најдат, а исто така може да се најдат во различни варијанти.

ВОДОЛИЈА – слушалки / маска за мобилен телефон
Водолијата ја обожава технологијата. Сепак, без оглед на тоа колку тие би сакале да можеме да ги купиме најновите технолошки чуда за нашата драга Водолија, тоа не е можно во буџетот на секој. Но, можете да им купите некои ситници, како слушалки за момчињата или маска за мобилен телефонза девојчињата, или пак некој друг додаток што ќе ја украси технологијата што тие веќе ја имаат. Подароците не мора да бидат скапи, тие повеќе се показател дека мислите на таа личност, па вакви мали нешта секогаш се добра идеја.

РИБА – книга / растение
За најголемите сонувачи на зодијакот, нема подобар подарок од книга и сите можеме да се согласиме за тоа. Кој жанр и да го сакаат во филмовите и сериите, можете да им купите и книга во тој жанр без страв дека ќе погрешите. Ова може да биде одличен подарок за двата пола, но исто така, добра идеја може да биде и растение! Растенијата се голем хит во моментов, а мал сладок кактус убаво ќе се вклопи во собата на сите.

Напиши коментар