Astro&Horoscope

Интересни факти за луѓето родени во хороскопскиот знак Девица

Вистината е откриена: Девицата е најсекси знак! Скоро слушнав дека некој рече „Девиците не се секси!“ МОЛАМ?! Очигледно, немаат појма. Девиците се тотално секси. Значи, сакам да им објаснам на сите дека сме, како и зошто сме најсекси знак! – Откриваме само онолку колку што е потребно за да привлечеме некого… еден вид визуелна предигра.

– Ние сме скромни и не секогаш разбираме колку сме секси, што не прави многу попривлечни. Обрнуваме внимание на малите задоволства што другите знаци ги пропуштаат.

– Ние сме перфекционисти, затоа обрнуваме внимание на тоа што сака нашиот партнер!

– Бијонсе, Блејк Лајвли, Лиам Пејн, Ник Џонас, Џејсон Деруло, принцот Хари, Крис Пајн, Камерон Дијаз, Салма Хајек…Сите Девици!

Да, да… ние го сакаме нашиот испланиран живот. Како Девици, копнееме за совршенство. Па, што мислите за новата цел, да се стремите кон совршена несовршеност? Понекогаш премногу ги комплицирате работите.

Еве што треба да се избрише од вашиот живот за да имате повеќе внатрешен мир:

1. Вашите планови. Не, не престанувајте да планирате целокупно ако има смисла да имате структура и цели. Но, имајте и неколку непланирани денови во кои ќе се случат неочекувани работи. Уживајте во нив.

2. Вашата скапа рутина за шминкање. Ако потрошите повеќе од 100 евра на дневно разубавување, тоа е премногу. Ќе бидете убави и ако пробате некои подостапни брендови. Исто така, дали вашата утринска рутина трае подолго од еден час? Дефинитивно мора да отфрлите неколку чекори. Природниот изглед е во тренд. Дали навистина ви требаат пет различни креми за лице?

3. Вашата листа на проблеми. Направете ја таа листа. Прочитајте ја. Размислете за неа. Сега, фрлете ја! Мора да ги отфрлите сите работи на кои некој друг не би ни помислил. А, да бидеме искрени, ТИ не си причината за повеќето од нив, нели?

Генерално, Девицата е педантна, внимателна и уредна. Кога станува збор за љубовта, овие знаци покажуваат дека можеби нешто не е во ред. Девиците никогаш не пропуштаат ништо на случајот, освен ако нешто не им пречи. Овој знак е роден со дневник и планови – ако не се појавите, Девицата ќе престане да се обидува. Ако Девицата престане да се грижи и да обрнува внимание, дефинитивно нешто не е во ред.

Напиши коментар