Hi-Tech

iPhone 12: Apple конечно го одреди датумот за своето деби на најновиот iPhone

Apple го одреди датумот за дебито на својот најнов iPhone. Новиот уред, за кој се шпекулира дека ќе се вика iPhone 12, се очекува да вклучува супербрза 5G безжична конекција и нов дизајн инспириран од iPad, а ќе биде претставен на 13 октомври во 19:00 часот.Сè уште нема официјална информација за цената или датумот на објавување, но еве што велат најновите гласини:

Ликер Канг објави на кинеската веб-страница за социјални медиуми Веибо дека ќе има четири модели на Ајфони, чија цена се движи од 699 до 1099 американски долари.

Моделите вклучуваат iPhone 12 Mini со 5,4-инчен дисплеј, кој започнува од 699 долари и ќе биде достапен за нарачка на 6 или 7 ноември со достапност од 13 или 14 ноември. 6,1-инчниот iPhone 12 ќе започне од 799 долари и ќе биде достапен за нарачка на 16 или 17 октомври, со пуштање во продажба на 23 или 24 октомври. Двата модели доаѓаат со опции за складирање во опсег од 64 гигабајти до 256 GB.

Како и светската конференција за развивачи на Apple (WWDC), и најавите за Apple Watch и iPad во септември, настанот за iPhone ќе се одржи целосно на Интернет.

Настанот ќе се емитува преку веб-страницата на Apple.

Напиши коментар