Celebrity

Joe Jonas направи тетоважа на вратот и е прилично надреална

Телото на Џонас е навистина уметничко дело. Музичкиот уметник го третира така веќе подолго време, добивајќи тетоважи инспирирани од познати уметници. Но, неговата последена заслужува внимателно испитување.

View this post on Instagram

R.I.P. my little angel.

A post shared by J O E J O N A S (@joejonas) on

Минатата недела Софи Тарнер сподели фотографија од Џо, на која се гледа неговата розова коса и свежа тетоважа инспирирана од славниот италијански уметник Пјеро Форнасети. Џо доби серија од три дела од Форнасети кои се портрети на иконската оперска пејачка Лина Кавалиери.

Во одреден момент, тој исто така направи уште една нова тетоважа: една на неговиот врат што е омаж на Форнасети. Неговиот уметник за тетоважи сподели фотографија од неа, на која се гледа клучалката која содржи лице.

View this post on Instagram

👁 @joejonas

A post shared by 𝖓 𝖆 𝖑 (@_n.a.l) on

Тоа е прилично надреално, дури и во споредба со неговата тетоважа на „Упорноста на меморијата“ на Салвадор Дали, еден од најпознатите примери на надреализам што постои.

За разлика од оригиналното парче Форнасети, сепак, некои обожаватели сметаат дека лицето во клучалката на вратот на Џо изгледа поразлично од она на Лина Кавалиери.

Може ли лицето во тетоважата на Џо да и припаѓа на Софи Тарнер?

Еве еден кадар од близу од окото на Софи, па можете да донесете своја информирана одлука.

Напиши коментар