Celebrity

Кајли Џенер нападната поради тоа што носи крзно – „Срам да ти е! Ти си чудовиште!“

Кајли Џенер се соочи очи во очи со активистите за заштита на животните, додека излегуваше од луксузната продавница на Rodeo Drive во Беверли Хилс.

25-годишната претприемачка носела спортска облека, а имала и заштитна маска. Папараците ја фотографирале во саботата, на 18 декември, додека излегувала од продавницата и седела на совозачкото место на белиот Rolls Royce со телохранителот, додека мала група демонстранти против носење на природно крзно, го опколиле возилото и почнале да викаат преку мегафони.

Како што може да се види на видеото, една жена извика: „Срам да ти е! Ти си чудовиште! Срамота е што ја поддржуваш крзнената индустрија!“

Се чини дека демонстрантите конкретно не ја посочија Кајли за време на протестот, но таа се најде на тоа место, па решија да ја поткачат и неа.

Тие викаа и по другите пешаци во овој популарен трговски центар на отворено.

Кајли не им одговори.

Напиши коментар