Free zone

Како човечката верзија Кен 100 операции подоцна стана човечка Барби

Родриго Алвеш, кој сега се претставува како Џесика Алвеш, продолжува да ја шокира јавноста со своите естетски процедури. Целото богатство го потроши на пластична операција и досега имаше повеќе од 100.

Тој сакаше од обичен маж да стане жив Кен, а кога тоа го стори, реши дека сака да биде жена.

Нејзините отечени и изобличени фотографии по операцијата ги збеснаа корисниците на социјалните мрежи ширум светот, но таа е горда на нив.Џесика е популарна телевизиска личност родена во Бразил, а започна да носи женска облека уште како мало момче. Освен по своите пластични операции, таа е позната по учеството во британскиот Голем брат. Лицето и е се полошо и полошо, и призна дека пандемијата ја спречила да продолжува со операциите, од кои некои поминале лошо за неа.

„Имам лузни на носот. Сакав да го обновам, па ми ја отстранија рскавицата. Но, таа не успеа, сега не можам ни да дишам. Се обидувам да уживам во животот на поинаков начин, без пластична хирургија. Се обидувам да бидам среќна и без тоа “, рече таа еднаш.

„Сега сум вистинскиот. Гламурозен, убав, женствен. Со години се обидував да живеам како маж. Имав плочки на стомакот, мускули на рацете, но само се лажев. Јас сум жена и отсекогаш имав женски мозок. Сега моето тело одговара на мојот ум “, рече таа еднаш, но она што го гледаме сега не оди точно со овие зборови. Имено, папараците сега ја фотографираа во фризерски салон во Лондон како ги поправа своите екстензии, а лицето и изгледаше пластично.

Напиши коментар