Free zone

Како изгледа момчето од Киндер чоколадото денес? Тој сè уште е модел, но порасна [ФОТО]Секој го познава по овој изглед, но како навистина изгледа?


Ако некогаш додека јадете чоколадо Киндер некогаш сте се запрашале кое е момчето на нејзината обвивка, колку години има денес или како изгледа, еве ги сите одговори. Името Алесандро Егер за повеќето нема да значи, но неговата фотографија од детските денови веднаш би ја препознале многумина на овие простори. Тој денес е 29-годишен модел и модел, кој беше момче на италијанското чоколадо Киндер како момче во 90-тите години. Она што само неколку луѓе го знаат за овој млад човек е дека тој е роден во Белград, пишува 24сата.хр.


Тој вели дека најмногу му недостига храна од Србија, мирис на турско кафе, мал парк, парцела и село каде го поминал детството. По успехот со рекламирањето, тој глумеше во сериите, „Бендот“, „Доктор во семејството“ и „Нијанси на вистината“ и започна да се занимава со моделирање на 21 година.

„По снимањето на филмот„ Медико во фамилија “во Рим, позната серија во која играа Милена Вукотиќ и Лино Банфи, се вратив во Милано барајќи работа. Влегов во Версаче и прашав дали им треба келнер, продавач, нешто и тоа го слушна директорот на кастингот. Беше како во филмовите. Стоеше зад мене и само ми рече: ‘Дојди со мене’. Ме мереше и следниот ден веќе седев со Донатела Версаче. Така започна сè, беше многу интересно, па дури и ја напуштив глумата ’, рече тој, пренесува 24сата.хр.

View this post on Instagram

Cosa ne pensate di questo scatto ? @glauberbassi 📸

A post shared by Alessandro Egger (@alessandroegger) on


Алесандро досега учествувал на повеќе од 50 модни ревии, и соработувал со реномирани брендови како Версаче, Долче и Габана, Армани, Москино, Калвин Клајн …

Напиши коментар