Celebrity

Кардашијан на брутален начин се пошегуваа со своите пријатели: Што би направиле вие ако ова семејство ве побара преку видео – повик?

Ако некогаш сте се запрашале како изгледаат сестрите Кардашијан-Џенер кога се лути, ние го имаме одговорот за вас.

Како што е веќе познато, девојките сакаат да прават шеги, а сега решија да направат една многу лоша.

Имено, тие решија да се пошегуваат со сите нивни славни пријатели, така што ќе ги побараат преку видео – повик, а наместо да се поздрават, лицето кое би одговорило на телефон би било пречекано од сериозните лица на Клои Кардашијан, Ким Кардашијан, Кортни Кардашијан, Кајли Џенер, Кендал Џенер и Крис Џенер.

Меѓу оние кои одговорија на повикот беа Џастин Бибер, Тревис Скот, Хејли Болдвин Бибер, Тристан Томпсон, Адисон Ре и уште многу други познати личности.

Не се знае кој беше повеќе збунет – погледнете го целото видео подолу.

Напиши коментар