Celebrity

Keeping Up With the Kardashians: 18 незаборавни моменти за убавина

Јас сум позната во канцеларијата како резидентен експерт за Кардашијан / Џенер. Јас не сум лудо опседната со нив, но дефинитивно се восхитувам на нивната врска како семејство – и секако, на нивниот изглед. Кога за прв пат го гледав „Keeping Up With the Kardashians“, во октомври 2007 година, имав 12 години, па не можам да седам тука и да кажам дека сум фан на шоуото од самиот почеток, но го следев семејството на социјалните медиуми онолку колку што се сеќавам. Сериозно – можам да ви ја кажам секоја перика што ја носеше Кајли Џенер во последните пет години.

Кога реалниот ТВ-клан објави на социјалните мрежи дека последната сезона на шоуто ќе се емитува на почетокот на 2021 година, бев шокирана. Семејството дозволи 14 години (тоа се 20 сезони) од нивниот личен живот да бидат емитувани на телевизија за наша забава.

Како што заклучува KUWTK, постојат три работи што ќе траат вечно: силните односи што ги споделува семејството, мемињата што ги одбележаа нашите дигитални интеракции (како на пример кога Клое ја апсеа додека Ким правеше селфи) и иконските моменти на убавина. Иако членовите на семејството (со право) беа обвинети за културолошка присвојување, огромната улога што ја одиграа во дефинирањето на глобалните трендови за убавина е исто така непобитна. Патувајте со мене низ времето додека ги гледаме најдобрите моменти на убавината на Кардашијан / Џенер од последните 14 години.

2007 година: Шишките на Ким и сината сенка на очите

Во една од најраните епизоди на „Keeping Up With the Kardashians“, Ким Кардашијан оди на модната недела во Њујорк. За таа пригода, таа носеше шишки и сина сенка за очи, комбинација што допрва ќе ја гледаме како се повторува.

2008: Чоколадните шишки на страна на Клое

За втората сезона на премиерата на KUWTK, најмладата сестра Кардашијан, Клое, тргна по стапките на Ким и испроба своја работа. Разликата? Наместо да ги носи пресечени директно, таа се појави со страничнишишки, кои ја надополнуваа нејзината долга, чоколадо-кафеава коса.

2009 година: Ким станува русокоса

Ким беше русокоса неколку пати низ годините, но 2009 година беше прв пат да ја видиме како ја испробува нијансата. Таа ја носеше оваа долга, слоевита топла русокоса коса со сјајна гола усна – до денес, таа сè уште е делумна со неутралните бои на усните.

2010: Совршената пикси на Крис

Заштитниот знак на Крис Џенер, фризурата, не беше баш нов изглед за неа во 2010 година, но морав да ја фрлам тука. Најпознатата мајка-менаџер во светот носи вечно кратко пикси – тоа несомнено стана нејзината најпрепознатлива одлика.

2010 година: Контурите на Ким

Ако има некој тренд на шминкање, можеме да и заслужиме на Ким Кардашијан што го донесе во мејнстримот, тоа е контурирањето. Да, тоа е техника омилена од драг кралиците со години, но со помош на нејзиниот шминкер Марио Дедивановиќ, контурирањето стана потпис на Ким – и, последователно, изгледот на 2010-тите. Во 2017 година, кога ја лансираше KKW Beauty, стапчињата за контура беа првата понуда.

2011 година: Клое – јагода русокоса

Еднаш, многу одамна (на доделувањето на „People’s Choice Awards“ во 2011 година, поточно), Клое Кардашијан беше јагода русокоса. Таа се појави на црвениот тепих со свежата нова нијанса и косата исечкана на долги слоеви. За шминка, таа отиде со дефинирани трепки и остар црн лајнер: вистински момент од 2011 година.

2012 година: Розевите завршетоци на Кајли

Кајли Џенер оттогаш ја носи косата скоро во секоја нијанса на која можете да помислите, но ова појавување во 2012 година го означи почетокот на нејзиното шарено патување. Кајли дебитираше во Њујорк со зачадено око и нејзината долга, бринета боја натопена во жешка розова боја.

2013 година: Фризурата на Кортни

Мислевте дека овој изглед е само фора од шоуто „Jersey Shore“, нели? Погрешно, Кортни Кардашијан беше во тренд во 2013 година кога на „Today Show“ носеше долга опашка со круна од коса на главата.

2014 година: Teal Bob на Кајли

Две години откако дебитираше со розовите завршетоци, Кајли Џенер се појави на црвениот тепих со фризура со Teal Bob и омбре. Ако требаше да претпоставиме, таа гола усна што ја носи на фотографијата можеби ќе беше тестер за една од нејзините сега познати комплети за усни – „Kylie Cosmetics“ се лансира следната година.

2015: Волумизиран лоб на Ким

Во 2015 година, Ким Кардашијан ја пресече косата во лоб до рамената. На оваа фотографија, таа ја прска косата со малку спреј од сега веќе непостоечката марка што ја започна со нејзините сестри, „Kardashian Beauty“. Назад во денот, ако сте поседувале пегла од Кардашијан, вие официјално сте биле кул дете.

2016 година: Белење на веѓите на Кендал

Кендал Џенер официјално стана манекенка во 2013 година, а до 2016 година беше редовна на модната недела во Њујорк. Еве, таа се прошета на шоуто на Марк Џејкобс за есента 2016 година со црни усни, драматични трепки и изветвени веѓи. Забавен факт: После ова шоу, Кендал рече дека од белилото ѝ отпаднале веѓите, и дека го мрази изгледот.

2016 година: Кајли станува русокоса

Две години откако се појави нејзиниот бренд за убавина, Кајли Џенер стана русокоса за прв пат. Корените ги држеше темни и остатокот од косата го обои во путер боја. Деновиве таа само става платинеста перика и спремна е.

2017: Платина пикси на Крис

Крис eЏенер ја носеше оваа русокоса пикси-перика што го „скрши“ Интернетот за фотографска проба во нејзиниот дом. Ова беше првпат да се појави како русокоса пред камера. Морам да кажам, дамата изгледа како тотална баронеса.

2017 година: Pared-Down Глам на Ким

Ким Кардашијан присуствуваше на модната недела во Париз есента 2017 година со минимална шминка и фризура долга и свиленкаста. Таа беше (и сè уште е) типично забележана со потешка, позаблескава шминка, па затоа овој природен изглед беше далеку од нејзиниот редовен изглед.

2017 година: Ким на мраз

Во 2017 година, Ким ја откачи чоколадната коса и за првпат ја обели платинесто русокосата. Тоа беше изглед кој лансираше илјада статии „како да станете платинесто русокоса како Ким“, како и многу интервјуа со нејзиниот долгогодишен фризер Крис Аплтон.

2018: Платинестото Пони репче на Клое

Khloé Kardashian е сè за платинеста коса овие денови и ова е изгледот со кој што започна сè. Во 2018 година, таа ја носеше косата стилизирана во висока опашка на моден настан во Холивуд. Оттогаш, таа навистина не се врати на нејзината темна боја (иако проба неколку верзии на бронди), што ја прави да се истакнува од нејзините сестри со темни коси.

2019 година: Новиот изглед на Мамаџер

Понекогаш Крис сака да игра со перики како нејзината најмлада, Кајли. Во 2019 година, таа беше едвај препознатлива што ја носеше на Мет Галао ваа руса боб перика (благодарение на тоа што Кајли ја убеди). Додека го обожавам нејзиниот изглед со потпис, исто така, би сакала да ја видам како пробува повеќе перики.

2020 година: Заедно засекогаш

И сега, ние сме во 2020 година. Куртни има лоб до рамената; Ким имаше кратка афера како црвенокоса; Khloé тргуваше со нејзината кратка русокоса боб од карамела долг момент; Кајли е сè уште во нејзината игра со перики; а Кендал се држи класично со неа со пони со среден дел.

Секако, шоуто завршува, но едно е сигурно: прекрасните моменти за убавина на ова семејство ќе продолжат откако ќе се исклучат камерите.

Напиши коментар